Sálová kopaná

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Ve čtvrtek 23.února se chlapci z osmého a devátého ročníku zúčastnili turnaje v sálové kopané na Střední zemědělské škole v Benešově. Za účasti dalších pěti týmu se sehrál turnaj ve dvou skupinách po třech družstvem. Chlapci ve skupině porazili týmy ZŠ Jiráskova Benešov  a ZŠ Jankov. Postoupili tím do kříže s družstvem ZŠ Sídliště Vlašim, kde také úspěšně zvítězili. Ve finále si poradili s týmem ZŠ Votice a tím se stali vítězi celého turnaje.

 

Gratulujeme !!!

Stáhnout (DOCX, 1.21MB)

Karneval ve školní družině

Hana Dvořáková | Aktuality, Školní družina
Minulý týden 20., 21. a 24. února se konala v naší družině karnevalová zábava. Děti se převlékly do kostýmů a rázem se proměnily v princezny, čaroděje, piráty, hasiče, sportovce,… V průběhu karnevalu se s tancem střídaly soutěže, v nichž si děti vyzkoušely především svou rychlost a obratnost. Za soutěže byly děti odměněny sladkostí. Ve fotogalerii můžete vidět, jak to všem slušelo. Již nyní se těšíme na další společnou akci.
 
Za kolektiv ŠD Hana Dvořáková
 
Foto ze dne 20. 2.

Plavecký kurz – 3. ročníky

Helena Brejlová | Aktuality

Dne 23.2.2023 3.třídy úspěšně ukončily plavecký výcvik. Děti absolvovaly 10 výukových lekcí, během kterých byly rozděleny do družstev podle výkonnosti a učily se různé techniky plavání. Poslední lekce byla věnována soutěžím a závodům, což si všichni náležitě užili. Všechny děti nakonec obdržely mokré vysvědčení.
Děkujeme za skvěle strávené chvíle, bude se nám stýskat!

Text a foto: Mgr. Michaela Váchová

Výtvarná soutěž

Marcela Vlkannova | Aktuality

Žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže Včely slaví 120 let (na téma včely a včelaření).

Do soutěže se zapojily děti z 1. a 2. stupně. Namalovaly velmi krásné obrázky.

Z velkého množství prací byli vyhodnoceni tito žáci:

      I. stupeň

Elen Pšentčíková, 5. B, 2. místo

      II. stupeň

Sára Havelková, 9. A, 2. místo

Lukáš Málek, 7. A, 2. místo

Nikola Radačovská, 8. D, 3. místo

 

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 1. 3. 2023 v Muzeu Podblanicka v Benešově.

Obrázky zaslané do soutěže budou vystaveny v DDM v termínu 11.-28. 4. 2023.

Výhercům blahopřejeme a všem děkujeme za účast.

Mgr. Eva Fišerová

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Jan Šťovíček | Aktuality

Ve středu 22. 2.  na Gymnáziu Vlašim po několikaleté přestávce způsobené omezením kvůli Covid 19 proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády v tradičním formátu, kdy na žáky čekaly tři různé části prověřující znalosti, schopnosti práce s atlasem a geografické myšlení. Naši žáci v jednotlivých kategoriích nechyběli a dosáhli i velmi pěkných výsledků. Nejvíce se dařilo v kategorii C (žáci 8. a 9. ročníku), kde Karel Vyskočil obsadil krásné 3. místo! Před ním se umístili pouze žáci Gymnázia Vlašim. Ve stejné kategorii obsadila 7. místo Tereza Hrobská, která ztratila na 3. místo pouze 1 bod. V kategorii B (7. ročník) se nejvíce dařilo Karlu Brabcovi na 10. místě a v kategorii A (6. ročník) Danielu Novákovi, který taktéž obsadil 10. místo.
Děkujeme všem našim žákům/žákyním za reprezentaci školy a věříme, že zkušenosti, které mladší žáci nabrali zúročí v dalších letech.

„Fastnacht“ v 9 AB

Helena Brejlová | Aktuality

Jak jinak zakončit období masopustů, než skutečným karnevalem! V hodině německého jazyka v devátém ročníku je jedním z témat právě období masopustu, neboli Fastnacht. Spojili jsme proto s dětmi příjemné s užitečným a pořádně toto „páté roční období“, jak se mu v Německu také říká, oslavili. A teď už nás čeká jen půst a rozjímání… 😉
Text a foto: Kateřina Fajfr

Okresní kolo německé olympiády

Marcela Vlkannova | Aktuality

Dne 16. února 2023 se na OA Neveklov sešli žáci 8. a 9. tříd, kteří mezi sebou porovnali znalosti v německém jazyce. Soutěž měla několik částí, děti se nejprve soustředily na poslech a poté konverzovaly na vylosované téma, popisovaly obrázek a reagovaly na otázky poroty. Síly byly velmi vyrovnané, Zdeňka Radochlibová (9. A) se v silné konkurenci umístila na 8. místě a Ondřej Sochůrek (9. A) získal pěkné 10. místo. Oběma zástupcům moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších vědomostních soutěžích.

Mgr. M. Vlkannova

Atletický čtyřboj

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

Ve středu 15.2.2023 se děti z přípravné třídy zúčastnily halového atletického čtyřboje na atletickém stadionu Sladovka. Čekaly je 4 disciplíny. Běh přes překážky 50m, sprint 50m, skok daleký a hod pěnovým oštěpem. Všechny děti podaly skvělé sportovní výkony. Ukázaly nejenom bojovnost, ale i vzájemnou podporu a týmového ducha.

Poděkování

Marcela Vlkannova | Aktuality

Děkujeme všem, kdo darovali během Mezinárodního dne darování knih knížky do knihobudek na 1. i 2. stupni. Knihy už byly zařazeny do správných kategorií a děti tedy mohou nadále budky využívat. 🙂

 

 

 

Boží Dar 5

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Dnes ráno nás opět z postelí vytáhlo sluníčko 🙂 Po snídani jsme všichni společně vyrazili směr Skiaréna, která se nám při včerejších toulkách velice zalíbila. 

Zde jsme zdokonalovali techniku a najížděli kilometry, abychom náš kurz zakončili s pocitem dobře vykonané práce. Povedlo se !!! Odměnou pro všechny byl oběd v restauracích na Božím Daru. Děti se opravdu nešetřily 🙂

Závěrečné balení lyží, úklid pokojů a příprava na zítřejší odjezd. 

Vyrážíme zítra ráno okolo 9.00 hod. Pravděpodobný příjezd do Benešova je cca 12.30 hod.