Plavecko – běžecký pohár Praha

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Žáci 2. stupně se ve čtvrtek 21.9. zúčastnili plavecko – běžeckého poháru v Praze. Jako jediní zástupci středočeského kraje změřili síly s dětmi z celé Prahy. A nevedli si vůbec špatně. V plavání na 50 m a běhu na 1100 metrů podali skvělé výkony. 

Přivezli jsme 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. Dále pak jedno čtvrté místo, dvě pátá a vlastně všichni se vešli do první desítky. 

Gratulace patří všem !!!

Anglie – čtvrtek – bus 2

Věra Brabcová | Aktuality
Today we started at the Shard the tallest bulding in London. Then we went to London bridge where we took picture of us. Then we visited HMS Belfast known as an English battle ship. We walked past the Globe Theatre, previously the Shakespear´s theatre, to Milenium bridge. Short after that we got to the St. Paul´s Cathedral. It looks really cool.  We got a chance to buy and have a lunch and do more shopping there. We went to the Monument of a big fire in London. Then we walked  to the Tower of London. There we saw some Royal jewels. Unfortunately, it started to rain heavily, so we needed to hide back into Tower of London, which we enjoyed a lot. As soon as it stopped raining we walked over Tower Bridge from where was a wonderful view. All of us were tired so we quickly walked to the Underground and went to the bus parking. Now we are on the our way HOME.
                                                                                                                   by Patrik Mikoláš, 9D
 
 

 

Koheze 6. A a 6. E

Marcela Vlkannova | Aktuality

            V slunečné pondělí 18. září jsme se my – žáci 6. A a 6. E – vydali autobusem na Novou Živohošť na kohezní akci. Po svižně ubíhající cestě jsme byli na místě☺.

            Zanedlouho po příjezdu se všichni pustili do prvních aktivit, nějaké podnikly obě třídy spolu, ale většinu z nich každá sama. Po sportovních i výtvarných činnostech nás čekalo ubytování se do apartmánů.

V poledne jsme si pochutnali na vynikajícím obědě. Po chvilce odpoledního odpočinku nás zabavily různé týmové hry, při kterých jsme mezi sebou museli hodně komunikovat nebo o sobě něco důležitého říct a umět se vyjadřovat před ostatními.

Jako třídní učitelé byli s námi pan učitel Jiráň a paní učitelka Mikešová, ale nesmíme zapomenout ani na paní učitelku Bělohlávkovou jako školní metodičku prevence, která měla na starost většinu našich různorodých aktivit.

Po teplé večeři, když nastala tma, jsme se po dvojicích vydali na nečekanou cestu. Na jednom místě jsme přečetli třídní slib, že budeme aktivní a pilní žáci, napili jsme se z poháru poznání – díky tomu se z nás stali členové týmu 6. A nebo 6. E.

Až jsme všichni prošli tímto krásným programem, tak jsme zavítali do pelíšku. Ráno jsme se vzbudili do nového dne s deštěm a čerstvým vzduchem, který provoněl celé okolí.

Snídaně byla moc dobrá, protože si každý mohl vybrat z více jídel. Po vydatném posilnění jsme se všichni společně ještě zabavili, ale pak už jsme si měli sbalit svá zavazadla. A ti, kteří měli brzičko vše připravené, se mohli věnovat svým nápadům.

 Po našem posledním, velice chutném, obědě se nám blížil odjezd, a tak jsme se pomalu přesunuli k autobusu.

Do Benešova jsme se vrátili s mnoha krásnými zážitky a spoustou nových kamarádů, a tak bychom chtěli poděkovat nejen všem žákům, ale i učitelům za tento pro nás nezapomenutelný zážitek. ☺

Agáta Sládková, 6. A

 

Poslední den v Anglii – bus 1

Hana Procházková | Aktuality

S Anglií jsme se ve čtvrtek rozloučili prohlídkou dalších londýnských památek, které nesmí žádný návštěvník tohoto rušného města opomenout. Celý den jsme strávili v City of London, v němž se setkávají středověké uličky a historické budovy s mrakodrapy, kterých rok od roku přibývá. Prohlédli jsme si válečnou loď HMS Belfast, Tower Bridge, London Bridge, Shakespearovo divadlo The Globe a poté jsme přešli od Tate Modern Gallery přes Millenium Bridge k St. Paul´s Cathedral. V druhé polovině dne nás čekala návštěva Tower of London, kde jsme obdivovali originály britských korunovačních klenotů nebo největší diamant na světě. Po nákupu suvenýrů a lehkém dešti se náš pobyt nachýlil ke konci. Bylo nám tu skvěle!

 

Anglie – bus 1, den 3

Hana Procházková | Aktuality

Středeční výlet očima Ivy Popovské (9.A)

Moje ráno bylo trochu hektické,

nestíhala jsem, což je typické.

Když jsme na sraz dorazili,

počkali jsme ještě chvíli.            

Pak jsme ke katedrále jeli,

tam jsme vše i hrobku viděli.

Zámek Leeds byl zajímavý,

tak jak kroniky nám praví.

Pak jsme jeli zase zpět

a to byl náš výlet.

PS: Poznáte z fotek, do které katedrály jsme se podívali? 🙂

Anglie – středa – bus 2

Věra Brabcová | Aktuality

Today we were in Canterbury and in Leeds castle.

In Canterbury we saw a beautiful well-known Cantebury cathedral and got familiar with its history a bit. As soon as we looked it thorougly, we went to the center of Canterbury town. We had  tasty lunch and did some shopping. Then we went to Leeds castle, where we saw a little film about queens who lived there. Later in the afternoon we walked through the gardens around the castle. It was really pretty, there was a lot of birds, flowers, plants and sculptures …. Then we went to the maze and playground around it. Unfortunately, it was starting to rain heavily and we had to go back to our bus. It was our today’s trip.

 

                                                                                    by Veronika Bednářová 9.B

Příprava na přijímací zkoušky – kroužky

Lubor Brázda | Aktuality, Novinky

Příprava na přijímací zkoušky – kroužky pro 1. a 2. stupeň na školní rok 2023/2024

název kroužku vedoucí třída den čas zahájení  od           cena v Kč za školní rok
PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMAČKY  Jana Janoušková 5.tř ČT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Pavla Plavcová 5.tř ČT 7,00 – 7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Čj Markéta Novotná 9. tř ČT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Čj Marcela Vlkannova 9. tř 13,45-14,30 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Čj Ludmila Bednářová 9-tř ČT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Čj Blanka Vrkoslavová 9. tř ÚT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Čj Blanka Vrkoslavová 9.tř ČT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Ma Veronika Švarcová 9.tř PO 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Ma Veronika Švarcová 9.tř 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Ma Martina Mašková 9tř. ÚT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Ma Jana Bělohlávková 9.tř ČT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Ma Jaroslav Jícha 9.tř ÚT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700
PŘIPRAVA NA PŘIJÍMAČKY Ma Vladimír Prášek 9.tř ČT 7,00-7,45 říjen-březen/20hodin 700

Přihlášky na kroužky začínající v říjnu najdete zde: https://forms.office.com/e/wdnk86HgJz

Evropský týden mobility – 4. ročníky

Helena Brejlová | Aktuality

Dne 18.9.2023 se žáci 4. ročníku zúčastnili kampaně v rámci Evropského týdne mobility. Žáci, ve spolupráci s policisty, si měli možnost vyzkoušet práci Městské policie a upozornit tak účastníky provozu v okolí školy na případné přestupky v dopravě nebo je naopak pochválit za řádné dodržování pravidel silničního provozu. Podle situace obdrželi řidiči nebo chodci od dětí buď smajlíka nebo mračouna. Cílem kampaně bylo upozornit na fakt, jak je důležité bezpečné chování účastníků provozu v místech, kde se často pohybují děti. Akce byla velmi poučná a přínosná pro všechny zúčastněné.
Text a foto: Mgr. Michaela Váchová

Anglie – bus 1, den 2

Hana Procházková | Aktuality

Úterní výlet jsme začali v Mercedes Benz World, kde se nachází showroom i muzeum této světové automobilky. Nejen kluci, ale i holky se tam nechali zlákat k jízdě na simulátorech nebo vyzkoušení interiérů nablýskaných modelů na vlastní kůži. Následně jsme pokračovali do Windsoru s druhým největším obývaným hradem na světě. V této rozsáhlé královské rezidenci také ráda trávila víkendy královna Alžběta II. Prošli jsme se kolem řeky Temže až do Etonu, kde sídlí prestižní chlapecká střední škola Eton College, kterou vystudovala řada britských ministrů, ale i princové Harry a William. Prohlídku Windsoru jsme zakončili na vlakovém nádraží s replikou parní lokomotivy The Queen.

dav

4.B na výstavě hub v DDM

Helena Brejlová | Aktuality

Dne 15.9.2023 se žáci 4.B v rámci předmětu přírodověda vypravili do Domu dětí a mládeže, kde právě probíhala výstava hub. Žáci měli možnost si prohlédnout nepřeberné množství hub nasbíraných v českých lesích. Žáci viděli všechny možné druhy hub od obrovských pýchavek až po jedovaté hřiby satany. Bylo zde možné si prohlédnout i množství hub chráněných, ale i ochutnat jídla připravená z hub, např. houbový závin nebo nakládané houby apod. Bylo zajímavé, že pořadatelé výstavy při sběru hub nachodili více než 60 km a po ukončení výstavy budou všechny houby zničeny. Což je sice obrovská škoda, ale doufejme, že podobná výstava se opět někdy uskuteční.
Text a foto: Mgr.Michaela Váchová