Týden zájmových kroužků o prázdninách – informace

Helena Brejlová | Aktuality

Vážení rodiče,

obracíme se na ty z Vás, kteří jste přihlásili své děti na „Týden zájmových kroužků o prázdninách“ od 15. do 19. srpna 2022.
Děti nám, prosím přiveďte v pondělí ráno 15. 8.2022 v 8.00 hodin k bočnímu vchodu ZŠ (naproti hřišti). Zde si je budeme přebírat.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou!

Jana Kubálková, Monika Krásenská

Slavnostní vyřazení žáků 9. tříd

Lubor Brázda | Aktuality

Na závěr školního roku se již tradičně loučíme s našimi absolventy. Slavnostně vyřazujeme žáky devátých tříd. I letos této akci přihlíželo publikum z řad rodičů, sourozenců, kamarádů, učitelů, … Hlediště bylo zaplněno k prasknutí a všichni netrpělivě očekávali příchod těch nejdůležitějších – našich deváťáků. Začátek programu zařídily jednotlivé třídy. Po jejich “volné disciplíně” přišel čas pro oficiální dekorování absolventů, kterého se ujaly paní učitelky třídní společně s paní ředitelkou. Po té ještě odměnění těch nejúspěšnějších, kteří skvěle reprezentovali naší školu a konec. Zase jsme o rok starší a zase došlo i na slzy. Jedna otřepaná fráze říká, že když něco končí, něco dalšího začíná. A tak přejeme všem šťastné vykročení do další etapy života a ještě před tím krásné léto plné sluníčka.

Fotografie v plném rozlišení si můžete stáhnout zde.

 

Chráníme sebe a přírodu – 2. stupeň

Marcela Vlkannova | Aktuality

V pátek 24. června 2022 jsme se vypravili  do Konopiště na výukový program Chráníme sebe a přírodu. Plnili jsme mnoho zajímavých, zábavných a poučných úkolů. Vyzkoušeli jsme stanoviště se zdravovědou, kde jsme se učili, jak poskytovat masáž srdce, co by mělo být v domácí lékárničce nebo jak obvazem obvázat ruku. Na stanovišti se sportovními aktivitami jsme běhali tři sta metrů jako závod třída proti třídě. V orientaci na mapě jsme hledali cestu autem a pěšky z Benešova do Neveklova. A nakonec se na stanovištích ekologie třídil odpad, odpovídalo se na otázky ohledně jeho třídění a poznávali jsme i značky, které jsou na různých lahvích a obalech.

Po tomto náročném dni jsme se vydali  zpět do školy se spoustou nových zkušeností. 🙂

Za 2. stupeň třída 7. C

Benešovsko žije příběhy

Marcela Vlkannova | Aktuality

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 se konalo vyhlášení třetího ročníku literární soutěže Benešovsko žije příběhy. Slavnostní křest knihy proběhl v Šímově síni Muzea umění a designu. Zde se sešla většina autorů a autorek literárních textů a ilustrací. Přišli je podpořit členové rodiny a učitelé, kteří jim při tvorbě pomáhali. Do třetího ročníku se přihlásilo 17 škol a 88 dětských prací, z nichž bylo do knihy vybráno 27. Naši školu reprezentovali žáci prvního i druhého stupně. V knize objevily práce žáků 5. A (Dominik Antoš, Barbora Sochůrková, František Macura, David Franc) a žákyně 9. D (Anna Chlupáčová). Přejeme všem, aby se jim nadále dařilo v jejich psaní a aby vznikala díla, která bude radost číst.

Mgr. Markéta Novotná

Komiks v hodinách německého jazyka

Marcela Vlkannova | Aktuality

Žáci 8. tříd, kteří letos začínali s druhým cizím jazykem, se toho naučili tolik, že by mohli vyrazit do ciziny a nemuseli by se bát, že se nedomluví. Abychom si získané znalosti ověřili a procvičili jsme si základní naučené fráze, vyzkoušeli jsme si pro spolužáky výrobu tzv. fotokomiksu. 

Ve skupinkách jsme  v budově školy nafotili různé situace, které mohou nastat, a poté jsme sestavili komiksy a doplnili popisky. 

Vyučující NJ 8. tříd

 

 

Výlet 8. B

Marcela Vlkannova | Aktuality

 16. června se brzy ráno se vydala na školní výlet i 8. B. Naším cílem byl jeden z nejznámějších hradů České republiky – Karlštejn. Po delší cestě vlakem jsme pěšky došli na hrad, kde jsme se občerstvili, prošli se po nádvořích a rozdělili se do dvou skupin na prohlídku hradu. Během prohlídky jsme navštívili i nejcennější část hradu –  Kapli svatého Kříže, která sloužila k uchovávání korunovačních klenotů Svaté říše římské a později i českých korunovačních klenotů. Po zhlédnutí tohoto posvátného místa jsme hrad opustili a vydali se zpět na vlak. Počasí už bylo prázdninové a výlet, který jsme si všichni užili, byl krásným zakončením školního roku.

RNDr. Kateřina Mikešová,  Mgr. Jan Jiráň