Florbalový turnaj dívek 2023

Veronika Švarcová | Aktuality, Tělocvik

Dne 23. 11. 2023 se na OA Neveklov opět konal florbalový turnaj dívek o tradiční neveklovský měšec s rekordní účastí – deseti týmů.

Naše družstvo dívek ve složení: Kaiserová A., Ottlová Š., Kaiserová E., Drahotová A., Kankarová L., Brejlová B., Žáková E., Vávrová V., Voláková T., Machová S., Slivanská K., Pohunková A., bojovalo v každém zápase a umístilo se na krásném 2. místě.

Stáhnout (PDF, 177KB)

Stáhnout (PDF, 209KB)

 

Okresní kolo v plavání Benešov

Veronika Švarcová | Aktuality, Tělocvik

V pondělí 6.11. proběhlo na plaveckém stadionu v Benešově okresní kolo v plavání, na kterém se sešlo 11 základních škol. Plavalo se ve třech kategoriích a naše úspěchy jsou vypsány na dalších řádcích:

kategorie 4 – 5.třída chlapci:

3. místo Šindler J. (25 m znak)

3. místo štafeta 4 x 25 m: Šindler J., Šindler F., Heřmánek P., Koblasa M.

kategorie 4 – 5.třída dívky:

3. místo Vaněčková A. (25m prsa)

3. místo štafeta 4 x 25 m: Pěchová D., Vaněčková E., Řepásková A., Vyskočilová E.

kategorie 6 – 7.třída chlapci:

2. místo Lukeš J. (50 m kraul)

2. místo Lukeš J.(50 m prsa)

2. místo Lukeš J. (50 m znak)

kategorie 6 – 7.třída dívky:

1.místo štafeta 4×50 m: Růžičková L. Fantová M., Kaiserová A., Zemanová K.

kategorie 8 – 9.třída chlapci:

3. místo Tůma V. (50 m kraul)

2. místo Bláha T. a 3. místo Kroužek F. (100 m prsa)

3. místo Tůma V. (100 m kraul)

2. místo štafeta 4×50 m: Tůma V., Pěch O., Kroužek F., Bláha T.

kategorie 8 – 9.třída dívky:

2. místo Hutáková B. (50 m kraul)

1.místo Pohunková A., 2. místo Šílená A. (100 m prsa)

1.místo Pohunková A., 3. místo Hutákoví B. (100 m kraul)

1.místo  štafeta 4×50 m Pohunková A., Hutáková B., Šílená A., Moravcová A.

Pochvala a poděkování patří všem zúčastněním za výkony, které v plavání předvedli.

Republikové finále v přespolním běhu – Žďár nad Sázavou

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Ve středu 25. 10. 2023 proběhlo ve Žďáru nad Sázavou Republikové finále ZŠ v přespolním běhu.

Naše škola zde měla bohaté zastoupení – družstvo mladších žákyň i žáků a družstvo starších žáků. Počasí nám ze začátku moc nepřálo, ale nakonec se slunce ukázalo a posvítilo na naše skvělé výkony.

V kategorii mladších žákyň se v jednotlivcích na 2. místě umístila Julie Veselá a družstvo celkově skončilo na krásném 5. místě. Všem děvčatům – Julie Veselá, Anna Pavliščová, Eliška Skořepová, Šárka Ottlová, Tereza Svobodová a Magdaléna Fantová – patří velká gratulace a poděkování za předvedené výkony.

V kategorii mladších žáků se Sebastián Woller stal celkovým vítězem a podpořen skvělými výkony ostatních – Patrik Podešva, Vojta Douda, Ondra Douda, Lukáš Ottl a Dan Novák, dotáhl celé družstvo na vynikající 2. místo v Republikovém finále. Velké poděkování a gratulace k předvedeným výkonům.

V kategorii starších chlapců se rozhodovalo až na cílové rovince, kde Aleš Fabián figuroval na 3. místě a nakonec uhájil krásné 5. místo. Družstvo ve složení – Aleš Fabián, Pavel Šťastný, Matěj Kříž, Martin Škvor, Lukáš Vojta a Michal Mairich – se celkově umístilo na 10. místě. Všem moc gratulujeme k předvedeným výkonům.

Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem zúčastněným za předvedené výkony, bojovnost a v neposlední řadě, za vynikající reprezentaci školy.

Přespolní běh – krajské kolo

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Zdravíme všechny sportovní příznivce a s radostí oznamujeme, že dne 11. 10. 2023 proběhlo v Mladé Boleslavi krajské kolo v přespolním běhu.

Z naší školy se ho zúčastnila 3 družstva a v konkurenci ostatních škol se určitě neztratila.

I když nás to, někdy, i bolelo, tak jsme dokázali 2x zvítězit a opět postoupit na Republikové finále!!!

Konkrétně družstvo mladších dívek a starších chlapců. Bohužel trošku smůly měl tým mladších chlapců, který těsně skončil na druhém místě a nepostoupil. Nevadí, vynahradí si to v dalším roce.

Každopádně chci všem poděkovat za předvedené výkony, bylo to super.

Okresní finále Přespolního běhu ve Vlašimi

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Okresního kola v Přespolním běhu se zúčastnila čtyři družstva žáků naší školy. Děvčata 6.-7. třída, děvčata 8.-9. třída, chlapci 6.-7. třída, chlapci 8.-9. třída. 

Na tratích bojovali všichni za své individuální výsledky, ale především za výsledky celého družstva.  Jen nejrychlejší tým totiž postupuje do krajského kola v Mladé Boleslavi. 

Děvčata na tratích 1,5 km předvedla velmi vyrovnané výkony a byly z toho individuální medaile (1. zlatá, 1. stříbrná, 1. bronzová), ale i postup družstva mladších dívek 6.-7. třída do krajského kola !!!

Chlapci, kteří běželi (mladší 2 km, starší 3 km) se nenechali zahanbit, a také vybojovali individuální medaile (1. zlatá, 2. stříbrné, 2. bronzové) a postup obou chlapeckých družstev do krajského kola !!! 

Všem patří velká gratulace. 

Plavecko – běžecký pohár Praha

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Žáci 2. stupně se ve čtvrtek 21.9. zúčastnili plavecko – běžeckého poháru v Praze. Jako jediní zástupci středočeského kraje změřili síly s dětmi z celé Prahy. A nevedli si vůbec špatně. V plavání na 50 m a běhu na 1100 metrů podali skvělé výkony. 

Přivezli jsme 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. Dále pak jedno čtvrté místo, dvě pátá a vlastně všichni se vešli do první desítky. 

Gratulace patří všem !!!

Dobronice 4

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Houby, houby a zase houby. Asi jste pochopili, o čem byl dnešní den. Dokonce i při jízdě na kole jsme nacházeli houby. Odpolední vyjížďku jsme si neodpustili, protože jsme si okolí Dobronic velmi  oblíbili. Počasí bylo celý týden opravdu luxusní a jsme překvapení, kolik kilometrů lze za pár dní ujet.

Pobyt jsme zakončili táborákem a zítra sedneme na kola a míříme do Benešova. První skupina – rodiče vědí – přijede kolem 12. hodiny, druhá skupina dorazí okolo 13. hodiny. 

Bylo tu fajn!

Dobronice 3

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Středa – třetí krizový den 🙂

Plán byl jasný. Dnes bude klidnější pohodovější den, aby proběhla regenerace sil. Regenerovali jsme všichni, a to na kole. Počet ujetých kilometrů se dnes trochu snížil. Přesto každá skupina ujela slušnou porci kilometrů, abychom se společně potkali u pana “kaktusáře” 🙂 

Prošli jsme skleníky, které nabízely nevídanou podívanou. Kaktusy kam se podíváš. Malé, velké, kvetoucí, pichlavé, hebké, prostě všechny možné druhy. Vyslechli jsme přednášku, jak se o kaktusy správně starat, jak je zalévat, zazimovat, odzimovat, přesazovat, aby nám dělaly stále radost. 

Odpoledne jsme se vyšplhali k zřícenině hradu v Dobronicích a den zakončili pohádkovým kvízem. 

Počasí nám celý den přálo, nespadla ani kapka deště. 

 

 

Dobronice 2

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Protože dnešní den sliboval krásné počasí, rozhodli jsme se ho využít opravdu naplno. 

Rozděleni do několika skupin jsme se vydali každý za svým cílem.

Skupina pana učitele Pěkného měla za cíl zvládnout a pokořit červenou turistickou stezku podél řeky Lužnice. Vše se úspěšně podařilo, v Lužnici nikdo neplaval. Cesta byla náročná a krásná ( jak okomentovali chlapci ). 

Skupina pana učitele Krčmy splnila svůj úkol také na 100 %. Dojeli až k zámku Hluboká a ani se cestou neztratili 🙂 dokonce našli i houby !!!

Paní učitelky vyrazily na svoji jízdu do Protivína, kde cílem byla Krokodýlí ZOO. Cestou v malebném jihočeském kraji bylo co pozorovat. Viděli jsme daňky, koně, krávy, kozy a kochali jsme se nádhernou přírodou. ZOO s krokodýly byla velice zajímavá a bylo se opravdu na co dívat. 

Všichni se těší dobrému zdraví a náladě.