Krajské kolo přespolního běhu v Příbrami

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Ve včerejším deštivém a dosti pošmourném počasí proběhlo v Příbrami krajské kolo přespolního běhu.

Dařilo se nám se střídavými úspěchy, ale všichni se s vrtochy počasí popasovali, jak nejlépe uměli. A na tratích nechali duši a o vítězství bojovali ze všech sil.

Obě družstva dívek se umístila na 4. místě a družstvo mladších chlapců, ve složení Růžička Ondra, Fabián Aleš, Šťastný Pavel, Kříž Matěj a Doksanský Dominik, se umístilo na 1. místě.

Všem moc gratulujeme a těšíme se na další skvělé sportovní úspěchy.

Přespolní běh – okresní kolo Vlašim

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Po dlouhé době jsme se opět mohli zúčastnit sportovní soutěže v přespolním běhu, který patří mezi naše silné disciplíny.

V konkurenci škol okresu Benešov jsme se dokázali prosadit na stupně vítězů.

V kategorii mladších – jsme vyhráli  chlapce i dívky a v kategorii starších se dívky umístily na 1. místě a chlapcům uniklo vítězství jen o pár bodů.

Všechna vítězná družstva postupují do krajského kola, které se uskuteční 14. 10. 2021 v Příbrami.

Všem přejeme hodně úspěchů a děkujeme za reprezentaci školy.

Cyklo – 3. den

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Den druhý byl plný sluníčka a plný nových zážitků.

Skupinky cyklistů se vydaly do krásných koutů Jižních Čech (Tábor a Hluboká nad Vltavou). 

V Táboře jsme se pokochali krásným náměstím, dali si oběd (prý pizza se moc nepovedla), osladili si život zmrzlinou a pokračovali dále po žluté do Větrova, navštívit zvířátka v ZOO. Ta se líně válela ve svých výbězích, což je patrné i na fotodokumentaci 😊 Zpáteční cesta do Dobronic ubíhala celkem rychle, brzdil nás jen protivítr. Pokořili jsme 53 km.

Vyjížďka do Hluboké nad Vltavou se účastníkům zájezdu také moc líbila. Hodnocení bylo kladné. Přijet, vyfotit, najíst a zase hurá zpět, protože na Hlubokou je to přeci jen kus cesty. Tachometry ukázaly 92 km.

Všichni se těší na zítřek, protože pokud splníme časový limit trasy a vrátíme se včas, tak vyrazíme společně na houby 🍄

Vítězem 2. dne soutěže ” O pozorného čtenáře” je paní učitelka Blanka Vrkoslavová.

A soutěž dále pokračuje….

 

 

Cyklo – 2. den

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

 

Dnešní den byl pod mrakem (ze začátku). Skupina A vyrazila směr Veselí nad Lužnicí. Střídání terénu s úseky na silnici bylo pro všechny členy týmu vítanou změnou. Doplnění paliva a tekutin (smažák a limča) ve Veselí, bylo podpořeno vynikající zmrzlinou v Bechyni (pouze za 30,- Kč říkal Kuba).

Skupina 1 vyrazila opačným směrem, tedy na Týn nad Vltavou. Po cestě jsme chtěli navštívit Jihočeské muzeum zemědělství, které bylo bohužel zavřeno. Pokračovali jsme dále k našemu cíli, kde byl vynikající oběd a návštěva muzea loutek. Následovala návštěva soutoku Lužnice s Vltavou, hůře schůdné žluté značky (dětem se moc líbila a návrat do Dobronic na večeři.

Včerejším vítězem soutěže ” O pozorného čtenáře”, kterou jsme včera odstartovali, se stává paní zástupkyně Eva Eliášová. Tímto gratulujeme a děkujeme.

Kdo vyhraje dnes?

😊😊😊

Cyklo – 1. den

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Startovní výstřel zazněl v 9 hodin, kdy na startu od školy stálo 5 týmů, které vyrazily na stihací závod směr Dobronice. 

Teplota, tlak, rosný bod – ideální. 

Jednotlivá družstva trasu zvládla v časovém limitu a večeři stihli všichni. 

Defekty se závodníkům vyhnuly a občerstvovacích stanic bylo na trase dost a dost.

Nyní závodníci regenerují a připravují se na nadcházející závodní den. 

Zdraví celý peloton a realizační tým 

 

Vrábov – den čtvrtý

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Dnešní den byl lehce odpočinkový. 

S přibývajícími ujetými kilometry na kole, odehranými zápasy všech různých sportů a intenzivním slunečním zářením se začala projevovat lehká únava na všech. 

 

Dopoledne jsme se seznámili s netradiční pálkovou hrou Brainball. 

 

Oběd snad dnes zachutnal všem – řízek s bramborem. 

 

Odpoledne jsme trochu procvičili dějepis. Navštívili jsme hrad Český Šternberk, energii doplnili výbornou zmrzlinou a smočili nohy v řece Sázavě. 

 

Začínáme balit. 

Večer si ještě zazpíváme u táboráku a zítra ráno nasedneme na kola a hurá domů. 

Harrachov 4

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Na dnešní den jsme si vytyčili jasný cíl, opláchnout obličej u pramene Labe. První část trasy byla obohacena pohledem na zmijí miminko – zmijátko. Bylo tak rychlé a vylekané, že se nám na fotce rozmazalo (škoda).

První výškový tábor jsme postavili na Vosecké boudě. Doplnění tekutin bylo nutné, teplota stoupala. Po přechodu Labské louky nás cesta dovedla k vysněnému pramenu. Jaké bylo naše překvapení, když skruž nebyla vyschlá, ale plná vody. Někteří toho hned využili a změřili teplotu vody, teplota vzduchu stále stoupala.

Druhý výškový tábor jsme založili na Labské boudě (dle historických pramenů založila Blažková z Rokytnice), kde teplota dosáhla vrcholu. Zde jsme si dali zasloužený oběd. Někteří se doplazili i na Ambrožovu vyhlídku (vodopád nikde). Ostatní ladili formu na závěrečný sestup od 4pánů doprava.

První sestupový tábor jsme chtěli založit na Krakonošově snídani, ale Krakonoš nás vypekl – zavřel. To nás donutilo pokračovat v sestupu a dosáhnout základního tábora.

Celková délka trasy byla 24,739km.

Zítra nás čeká Hornické muzeum a přesun na vlak. Poslední spoj, kterým pojedeme, vyjíždí v 17,01 z Hlavního nádraží Praha. Náš příjezd očekávejte v 18,06 hod. 

 

 

 

 

Harrachov 3

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Dnešní den jsme pojali, jako výchovně-vzdělávací.

Orientační běh pro informace, návštěva sklárny, výjezd lanovkou na Čertovu horu. Prohlídka skokanských můstků, především toho mamutího.

V průběhu vzdělávání jsme zvládli oběd (pizza, burger atd.) a při večeři čekalo na dívky milé překvapení. V rámci výuky etikety “Jak jsem obsluhoval anglického krále” chlapci obsloužili svoji vylosovanou dívku.

Těšíme se na zítřejší den.