Adaptační den v Konopišti

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

První podzimní den, v pátek 23.9.2022, jsme se vydali ekovláčkem do Konopiště. Navštívili jsme medvěda Jiříka, nádvoří a zámeckou terasu, kde jsme se nasvačili. Potom už na děti čekaly těžké úkoly. Vytváření podzimní palety, poznávání stromů, skládání obrázků a kresba křídou. Počasí nám přálo a my si v Konopišti užili krásný adaptační den.

 

Školní výlet

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

V pátek 3.6. se přípravná třída vypravila na výlet do Farmaparku v Soběhrdech. Viděli jsme zvířata z celého světa. Potkali jsme se s lamou, kamerunskou ovcí i kozou, velbloudem, pštrosem, klokanem, kapybarou, buvolem a s desítkami dalších zajímavých zvířat. Kromě toho si děti užily zábavu na hřišti, zaskákaly si na trampolínách, či prolezly lanovým centrem. Užili jsme si skvělý slunečný den.

Indiánský Den dětí

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

V tento den proběhla v přípravné třídě akce Den dětí – tentokrát v indiánském stylu. Děti si vyrobily indiánské čelenky, zvolily si indiánská jména a s radostí plnily na stanovištích dané úkoly. Přenášely vodu ze „studny“ pomocí lžíce, lovily bizona, vyráběly totem, tancovaly indiánský tanec, rozmotávaly uzly, psaly indiánským písmem, naučily se šamanské zaklínadlo, přeskakovaly laso a hrály na bubínky. Všichni si vychutnali dobré občerstvení od maminek a sladkou odměnu. Den s indiány si všichni opravdu užili.

Den Země

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

V rámci projektového Dne Země jsme si 21. a 22. 4. 2022 v přípravné třídě povídali o tom, jak chránit naši planetu Zemi. Navštívili jsme sběrný dvůr v Benešově, kde jsme se dozvěděli jak správně třídit odpad, co se s tříděným odpadem dál dělá a jak se dá ještě znovu použít. Za zajímavou exkurzi děkujeme panu řediteli Technických služeb Benešov.

Tvoření v MUD

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

Ve středu 20.4.2022 jsme zavítali do MUD v Benešově. Prohlédli jsme si vernisáž, kde byla vystavena díla s širokou škálou výtvarných technik. My jsme se zaměřili na sochy, vystavené na zahradě muzea, které byly vyrobeny ze starého vodovodního potrubí. Stejnou sochu se děti pokusily vyrobit z modelovacích drátků. Práce je hodně bavila a výsledek byl skvělý. Strávili jsme v MUD hezké tvořivé dopoledne.

Noc s Andersenem

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

V pátek 1.4.2022 jsme si do školy přinesli spacák, karimatku, pyžamo, plyšového kamaráda a dobroty od maminek. Konečně jsme se dočkali. Přišel den, kdy jsme spali ve škole. Nejdříve jsme se vydali plnit úkoly, které pro nás připravila paní učitelka Pitelková a žáci 2. stupně. Fandili jsme starším kamarádům, kteří hráli v tělocvičně florbal ve tmě, pouze s barevnými fosforovými náramky, navečeřeli se v jídelně a potom si šli do třídy připravit místečka na spaní. Ještě jsme si dali trochu dobrot od maminek, vyčistili zuby a zalezli do spacáků. Po pohádce všichni spokojeně usnuli.  Ráno nás čekala společná snídaně a potom už si pro děti přišli rodiče. První noc strávená ve škole byla opravdu vydařená.

Přípravka v městské knihovně

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

 

Březen je měsíc knihy, proto jsme ve středu 24.3.2022 navštívili městskou knihovnu v Benešově. Paní knihovnice nás seznámila s tím, jak to v knihovně chodí, kdo knihy píše a kdo je vyzdobí obrázky. Také už víme, podle čeho jsou knihy seřazené, a jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Paní knihovnice nám přečetla krásnou pohádku, také jsme si mohli nějakou knížku sami půjčit a prohlédnout. Na závěr jsme si vyrobili závěs s říkankou o tom, jak se chovat ke knihám.

m. V knihovně se nám moc líbilo.

Karneval v přípravce

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

V pátek 25.2.2022 se přípravná třída jako mávnutím kouzelného proutku proměnila ve třídu pohádkových bytostí. Nastala totiž doba tradičního karnevalu a děti přicházely do školy vybaveny maskami oblíbených hrdinů. Hned ráno jsme začali očekávaným maškarním rejem a tancem v rytmu oblíbených písniček. V průběhu dopoledne jsme nejen tancovali, ale také soutěžili a hráli pohybové hry. Celou akci provázelo veselí a dobrá nálada.