Po dlouhé době do naší školy opět zavítalo divadlo “The Bear”. Herci z celého světa zahráli čtyři anglická představení. Interaktivní zpracování nás vtáhlo do děje a navodilo adventní čas.

7. třídy: The Detectives

8., 9. třídy: Christmas Carol

Turnaj ve florbalu O neveklovský měšec – 1. stupeň

Helena Brejlová | Aktuality

V úterý 22. listopadu 2022 se žáci 1. stupně zúčastnili tradičního florbalového turnaje O neveklovský měšec, který se hraje systémem 5+1.
Po vítězných zápasech v základní skupině jsme postoupili do bojů o medaile, ve kterých jsme vyřadili týmy ZŠ Vlašim Vorlina, ZŠ Benešov Jiráskova. Do finálového souboje jsme nastoupili proti týmu ZŠ Neveklov. Po vítězství 6:1 jsme získali nejen tradiční symbol soutěže – měšec plný čokoládových zlaťáků, ale také postup do krajského kola soutěže.
Naši školu reprezentovali: Martin Dušek, Milan Heřmánek, Aneta Kaiserová, Patrik Mik, Vojtěch Zeman, Ondřej Hoffman, Tomáš Zach – všichni z 5.A, Vojtěch Osička, Vojtěch Tůma, Adam Ježek – z 5.B, Tobias Hebík a Filip Vojta z 5.C.
Martin Dušek byl nejlepším střelcem turnaje s 15 góly.

Text a foto: Mgr. Jana Janoušková

Stáhnout (DOCX, 220KB)

Florbalový turnaj Neveklov

Veronika Švarcová | Aktuality, Tělocvik

Ve středu 23. 11. proběhlo v Neveklově oblastní kolo ve florbale.

Naše družstvo ve složení: Pěch M., Brabec J., Lávička A., Hnátek T., Walter Š., Kůstka M., Smrž J., Pejša P. Osička J., Macek A., Vojta L., Švancar T., Mohr D. zvítězilo a tím si zajistilo postup do okresního kola, které se uskuteční zítra.

Všem gratulujeme a přejeme další úspěchy v okresním kole.

Podrobnější zprávu z turnaje si můžete přečíst níže.

Stáhnout (DOCX, 87KB)

Sálová kopaná – finále

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

V pondělí 21. 11. 2022 proběhlo v S- centru Benešov finálové kolo turnaje Sálové kopané základních škol okresu Benešov.

Naše družstvo ve složení Matěj Pessr, Filip Drahota, Josef Provazník, Marek Provazník, Richard Král, Dominik Janovec, Adam Stejskal, Martin Škvor, Vojta Moravec, Karel Vyskočil a Tomáš Vondrák se umístilo na krásném 2. místě.

Podrobnější výsledky v příloze.

Všem moc gratulujeme a těšíme se na další sportovní úspěchy.

Stáhnout (DOCX, 38KB)

Stáhnout (DOC, 38KB)

Zemědělství žije!

Marcela Vlkannova | Aktuality

V prvním a druhém listopadovém týdnu jsme realizovali besedy ve spolupráci s ing. Píchou ze Zemědělského svazu České republiky. Beseda o zemědělství a životě na venkově proběhla u dvou tříd 8. ročníku a dvou tříd 7. ročníku. Pro další třídy plánujeme v lednovém termínu. Besedy byly zaměřené na zemědělství v souvislosti s možnou volbou povolání i jako rozšíření učebního bloku předmětu „Člověk a svět práce, pěstitelství a chovatelství“. Žáci získali náhled do dnešního způsobu zemědělství, přístupu ke krajině i zvířatům, k zemědělství jako významnému sektoru společnosti. Možná trochu jiný přístup, než jak ho znají z vyprávění prarodičů z dob, kdy v zemědělství pracovalo více lidí nebo u většiny domů na vesnici či na  okrajích měst byla užitná zahrádka, přístřešek na králíky, slepice apod.

Ing. Dana Pitelková

Plavecké závody Benešov

Okresní kolo v plavání Benešov

V pondělí 7.11. proběhlo na plaveckém stadionu v Benešově okresní kolo v plavání.

ZŠ Dukelská nominovala do každého závodu své závodníky.

Plavalo se v kategoriích:

4 – 5.třída, 6 -7. třída a 8 -9.třída. Závody pro naši školu byly velice úspěšné. Snad v každé individuální disciplíně jsme přivezli medaili.

Vyvrcholením dopoledního závodění byl souboj štafet, kde se opět dětem ze ZŠ Dukelská velmi dařilo. Tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

Poděkování a pochvala patří všem zúčastněním za výkony, které v plavání předvedli.