Zábavné učení s 6.A

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

V pátek 23.2.2024 si pro nás žáci z 6.A připravili hodinou plnou zábavného učení. Formou soutěže jsme ve skupinách plnili úkoly. Jezdili jsme na koni, učili se písmena, hráli fotbal, basketbal, se zavázanýma očima poznávali různé vůně a předměty. V závěru hodiny proběhlo vyhodnocení s překvapením. Se staršími kamarády nás to moc bavilo. Děkujeme.

KMD v zemi pohádek

Marcela Vlkannova | Aktuality
Dne 19. února vyrazil Klub mladého diváka na divadelní představení do Prahy. Všechno to začalo seskupením naší skupinky před vchodem do školy. Když jsme se úspěšně spočítali, vyrazili jsme na vlakové nádraží. Pak jsme vyjeli vlakem do Prahy. Při cestě jsme si povídali a těšili jsme se na krásné představení. Vystoupili jsme z vlaku a měli jsme namířeno do Divadla ABC. Odložili jsme si bundy a zamířili jsme na svá místa. Představení bylo o tom, že sourozenci Vendy a Míša s rodinou měli vyjet lodí do Ameriky. Na lodi se objevil Petr Pan se Zvonilkou a vzali Vendy a Míšu do jejich kouzelného světa, kde žili indiáni, piráti a další zajímavé bytosti. Představení skončilo šťastně a dobře. Zatleskali jsme hercům, kteří převedli krásný výkon. Došli jsme si pro bundy a kabáty a vyjeli jsme zpátky domů do Benešova.

V. Bednářová a D. Daněk, 9. r.

Šéfredaktor Deníku diskutoval s žáky mediální výchovy

Benešovský deník prošel za dobu své existence řadou změn, ale už 25 let se tak děje pod taktovkou stejného šéfredaktora – Zdeňka Kellnera. Právě vedoucí Benešovského deníku byl odborníkem, se kterým mohli žáci předmětu mediální výchova v rámci výuky diskutovat. Děti využily celou hodinu naplno a zahrnuly šéfredaktora dotazy o náplni jeho práce, oblíbených tématech čtenářů i dezinformacích. Setkání se líbilo jak žákům, tak novináři, který své dojmy dokonce popsal v online článku: ODKAZ ZDE

Mgr. K. Podhorská

Maškarní karneval ve školní družině

Hana Dvořáková | Aktuality, Školní družina

V únoru se ve školní družině konala tradiční série maškarních karnevalů. V úterý 13. února si odpoledne plné tance a soutěží užili žáci prvních tříd. Následujícího dne se veselili žáci druhých tříd i žáci přípravné třídy. Posledním dnem karnevalového veselí byl pátek 16. února, kdy se zapojili do této zábavy žáci třetích a čtvrtých tříd. V naší fotogalerii máte možnost nahlédnout, jak tato tři nádherná odpoledne probíhala.

Za školní družinu H. Dvořáková

Fotogalerie ze dne 13. února:

Děkujeme děvčatům “trpaslíkům” ze 7.C, 7.D a 9.D za pomoc s realizací odpoledne pro 1. třídy.

Fotogalerie ze dne 14. února:

Fotogalerie ze dne 16. února:

Školní kolo recitační soutěže

Ve středu 21. února se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže.

Sešli se zástupci prvního i druhého stupně. Mladší obohatili starší o milá vystoupení a naopak starší předali zkušenosti spolužákům z nižších kategorií.

Žáci prvních tříd tvořili výjimečnou skupinu, která přípravným krokem vstupuje do této celostátní soutěže. Nepostupuje se z ní ještě do okresního kola, nicméně pro porotu byla velmi zajímavá, jelikož v ní nalezla talenty příštích ročníků. Výherní příčky byly obsazeny takto: 3. místo Adéla Smolková, 1. C, 2. místo Běla Nováková, 1. D, 1. místo Jan Šťovíček, 1. A, který si porotu získal přirozenou živelností a originalitou mluveného projevu.

V první kategorii, kterou tvořila 2. a 3. třída, se na 3. příčce umístila Nela Škvorová, 3. B, 2.                skončila Charlotte Reinbergerová, 3. C a první místo získal Václav Brdek ze 2. C.

Ve druhé kategorii 4. – 5. tříd bylo umístění následující: 3. místo Tereza Vratišovská, 4. C, 2. místo Johana Kocmatová, 5. B a 1. místo Kristina Zemanová, 5. C.

Třetí kategorie dopadla takto: 3. místo Anna Pavliščová, 6. C, 2. místo Eliška Benešová, 7. E a 1. místo Mariana Bučková, 7. D.

V nejvyšší 4. kategorii získala 1. místo Julie Vokálová z 8. E.

Z každé kategorie kromě zmiňovaných prvních tříd postupují do okresního kola první dva soutěžící, kteří budou reprezentovat naši školu v kole okresním, jež se uskuteční 26. – 27. března v Domě dětí a mládeže Benešov. Budeme jim přát hodně štěstí a držet palce.

Všem ostatním soutěžícím pak děkujeme za krásný zážitek a už teď se těšíme na příště.

Za porotu soutěže Mgr. L. Bednářová

Američané v hodinách Aj

Věra Brabcová | Aktuality

Do výuky anglického jazyka studentů 8. a 9. tříd přišli Taylor a Newlin, studenti univerzity v Oklahomě. V hodině měli připravenou prezentaci, kterou se žákům představili a řekli mnoho zajímavých informací nejen z jejich života, ale i o místech odkud pochází, jak to chodí na amerických školách a čemu se nejraději věnují ve svém volném čase. To rozproudilo diskusi, ve které naši žáci zúročili znalosti z hodin angličtiny.

Mgr. J. Macurová

Okresní kola basketbalu ZŠ 6. – 9.tříd

Milan Rýdl | Aktuality

Jako první se v úterý 20.února zúčastnili turnaje chlapci. Po vydřeném velice těsném prvním vítězství proti ZŠ Vorlina si celkem snadno poradili i z hochy z Týnce. A v následném finále proti domácímu Gymnáziu vybojovali výhru, kterou si zajistili postup do krajského kola.

Další den ve středu nastoupily do okresního kola naše dívky. Ve velice silné konkurenci podlehly nejprve děvčatům z Karlova, poté i družstvu ze ZŠ Jiráskova, aby si v posledním duelu “zchladily žáhu” proti týmu z Čerčan.

Všichni účastníci obou turnajů zasluhují velikou pochvalu za vzornou reprezentaci školy. Díky.

Milan Rýdl

trenér

3.B v MUDu s dinosaury

Helena Brejlová | Aktuality

Ve středu 14. února jsme navštívili edukační program v MUDu v Benešově. Měl dvě části a pracovali jsme ve dvou skupinách, které se v aktivitách vyměnily.
Jedna část probíhala pod vedením lektora ve vestibulu u městské knihovny. Prohlédli jsme si výstavu obrázků z encyklopedie dinosaurů, seznámili jsme se s vývojem živočichů v závislosti na prostředí a s nejznámějšími druhy dinosaurů. Pak jsme si zkusili namalovat dinosaury jako fantazii v běhu času.
Na druhou část jsme se přemístili přímo do areálu MUDu na Malé náměstí. Pod vedením lektorky jsme si vyráběli miniencyklopedie prehistorických rostlin a živočichů. Vytvořené obrázky i encyklopedie jsme si mohli odnést s sebou a dotvořit.

Text a foto: PaedDr. Ivana Pallová