Plavecko – běžecký pohár Praha

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Vybraní žáci naší školy se zúčastnili plavecko – běžeckých závodů v Praze. Změřili síly se žáky základních škol z různých částí Prahy v plavání na 50 metrů a běhu na 1 kilometr.

Gratulace patří všem, kteří se zúčastnili a velká porce gratulace těm, kteří přivezli i medaili.

Marcela Vlkannova | Aktuality

Krátce po sobě proběhla krajská kola dvou soutěží, ve kterých naše škola měla zastoupení.

V pondělí 27. března proběhla Dějepisná olympiáda, kde naši školu reprezentovala Tereza Hrobská ze třídy 9. D. Ta postoupila do krajského kola ze skvělého prvního místa z okresního kola. I v krajském kole si vedla velmi dobře a ve vyrovnané konkurenci skončila na děleném 12.–14. místě, s počtem 68 bodů z 80, a stala se tak úspěšnou řešitelkou. Ve středu 29. března proběhlo krajské kolo Zeměpisné olympiády, kde naši školu reprezentoval Karel Vyskočil z 9. B, který byl dodatečně nominován z 3. místa okresního kola soutěže.

Mgr. Jan Jiráň, Ph.D.

Benešovský Ámos 2023

Hana Procházková | Aktuality

Tuto anketu organizuje Odbor školství, kultury a sportu MÚ Benešov od roku 2017. Jejím smyslem je u příležitosti Dne učitelů poděkovat pedagogům za jejich náročnou práci.

Tento ročník byl oproti minulým jiný v tom, že letos se vedení města rozhodlo ocenit pedagogy v mateřských školách, vychovatelky ve školních družinách, učitele domu dětí a mládeže a učitele základní umělecké školy. Toto ocenění je projevem úcty k jejich náročné pedagogické práci.

Za Školní družinu při ZŠ Benešov, Dukelská 1818 byla oceněná vedoucí vychovatelka Miroslava Fulínová, která v této funkci pracovala do roku 2013.

Za vedení města se akce zúčastnil starosta Jaroslav Hlavnička a radní Zdeněk Zahradníček, kteří nominovaným pedagogům předávali ocenění.

Vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Ivana Kárová na závěr poděkovala všem přítomným: „Vážíme si úsilí všech, kteří se snaží udržet pro naše děti svět v normálu. Děkujeme všem oceněným, jejich blízkým, kamarádům a kolegům, kteří je přišli podpořit, i ředitelům škol za spolupráci.“

Naší kolegyni gratulujeme a děkujeme za práci pro naši školu.

Hana Procházková, ředitelka školy

Výsledky březnové soutěže Labyrintu

Časopis Labyrint vyhlašuje výsledky březnové výtvarné soutěže O nejkouzelnější obrázek.

Lubor Brázda | Aktuality

Třídy 4.A, B, C se zapojily do projektu České spořitelny Podnikavá třída. Založily firmu, zvolily si ředitele a vedení firmy. Poté se pustily do vyrábění výrobků, které si můžete rezervovat na e-jarmarku. Následně pak 3. a 4. dubna koupit u stánků v prosklené místnosti u hlavního vchodu do školy. JE MOŽNÉ PLATIT I KARTOU!

Děkujeme žáci 4.A, B, C

Malá kopaná – školní kolo

Helena Brejlová | Aktuality

15.3. proběhlo v tělocvičně školní kolo 2. a 3. tříd ve fotbale. Nejprve spolu sehráli utkání žáci druhých tříd, poté změřili síly i třeťáci. Pak následovala utkání o celkové umístění. Všechny zápasy byly vyrovnané, k nejlepším výkonům hnalo hráče i skvělé publikum. Během celého dopoledne jsme byli svědky velmi pěkných sportovních výkonů.

Velký úspěch našich recitátorů

Ve čtvrtek 23. března se v Domě dětí a mládeže konalo okresní kolo přehlídky dětských sólových recitátorů. Naši školu reprezentovaly dívky postupující z prvního místa ve školním kole.
V I. kategorii to byla Nela Škvorová, ve II. Aneta Houzarová, III. kategorii zastupovala Eliška Benešová a IV. Amelie Molnárová.
Postup do krajského kola získala na základě doslova pohádkové recitace básně Popelka od Jiřího Žáčka a ještě působivějšího přednesu úryvku z knihy Alma a Svět obrazu autorky Lucie Paulové žákyně šesté třídy Eliška Benešová. Kutnou Horu, kde se krajské kolo uskuteční, navštíví také Amelie Molnárová, jež dokázala oslovit porotu milou a výstižnou básní od Jacquesa Préverta s názvem Jak namalovat portrét ptáka. Je na místě zmínit, že i naše další žákyně Kateřina Čeperová, která vystupovala za ZUŠ, získala zvláštní cenu poroty.
Na všechny naše recitátory jsme pyšní, děkujeme jim za skvělou reprezentaci a postupujícím budeme držet palce 18. a 19. dubna, kdy se krajské kolo přehlídky uskuteční.

Za učitele českého jazyka   Mgr. Ludmila Bednářová

Pečení perníků

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

Děti z přípravné třídy se ve středu 22.3.2023 pustily do pečení velikonočních perníků. Paní účetní Haasová měla pro děti ve školní kuchyni připravené výborné těsto a s její pomocí se dětem dařilo těsto vyválet, vykrájet, upéct i nazdobit. Perníky se dětem povedly. Byly krásně nazdobené a výborně chutnaly.

Děkujeme paní účetní Haasové za krásné dopoledne.

Workshop „Mluvíme v bublinách“

23. března navštívil třídy 8. B a 8. E spisovatel Jiří W. Procházka, který si pro žáky připravil workshop věnovaný čtenářství a tvorbě komiksů. Děti se během dvouhodinového programu dozvěděly, jak komiksy vznikaly, co to komiksy vůbec jsou a kdo všechno za tvorbou „jednoduchého“ stripu s obrázky stojí. Že to není nic jednoduchého, to si pak ověřily samy při tvořivé práci s pracovními listy. Práce se nám všem líbila a byla velmi přínosná, čas protkaný učením a zábavou nám rychle utekl.