Koheze 6. E

Marcela Vlkannova | Aktuality

Po týdnu zimy a dešťů nám chvílemi dokonce i zasvítilo sluníčko, a tak jsme na to seznamování měli i příjemně. Aktivity střídala zábava, takže nám ty necelé dva dny utekly jako voda, ani se nám nezačalo stýskat. 

Ing. Dagmar Stárková

Adaptační den v Konopišti

Lenka Navrátilová | Přípravná třída

První podzimní den, v pátek 23.9.2022, jsme se vydali ekovláčkem do Konopiště. Navštívili jsme medvěda Jiříka, nádvoří a zámeckou terasu, kde jsme se nasvačili. Potom už na děti čekaly těžké úkoly. Vytváření podzimní palety, poznávání stromů, skládání obrázků a kresba křídou. Počasí nám přálo a my si v Konopišti užili krásný adaptační den.

 

Seznamovací kurz 1.tříd

Helena Brejlová | Aktuality

Ve středu 21. 9. a ve čtvrtek 22. 9. jsme si všichni prvňáčci užili spoustu zábavy. Zahráli jsme si plno her, zatančili si, zazpívali i zasportovali. Ale hlavně jsme se spřátelili a poznali jsme jeden druhého. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli udělat výlet i do Konopiště. Na konci jsme společně zhodnotili oba dny a jako vzpomínku si odnesli pamětní list.Kohezní pobyt 6. B

Marcela Vlkannova | Aktuality

Naše první společná akce se i přes velkou nepřízeň počasí vydařila. Pršelo, jen se lilo, nám to ale nevadilo. Naopak, dokázali jsme nevýhodu proměnit v opak a užili jsme si sbírání hub. Jednu chvíli jsme z lesa dokonce chtěli utéct … všude samý hříbek, a tak padaly otázky, jestli není les začarovaný.

Nejen, že jsme se za ty 2 dny zase o malinko více poznali, zlepšili jsme hlavně naši týmovou spolupráci a jako jedna parta vytvářeli podobu svých třídních symbolů, vlajky, erbu a hymny. To vše za podpory a vedení paní učitelky Jany Bělohlávkové.

Snad nám maminky odpustí to zabahněné oblečení, o zábavu jsme měli zkrátka postaráno.

 

Mgr. Ludmila Bednářová

Kohezní pobyt 6. C

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

19. 9. se třída 6. C společně s třídou 6. A, B vydala na Novou Živohošť, kde strávila 2 dny zaměřené na poznávání nového kolektivu, vytváření vztahů ve třídě a v neposlední řadě na spolupráci a vzájemné respektování se. A to vše pod taktovkou paní učitelky Bělohlávkové. Jednotlivé aktivity jsme proložili sportovními soutěžemi, protože sedět na jednom místě je pro sportovce někdy dost vyčerpávající.

Počasí nás trošku potrápilo, ale už teď se těšíme na další společnou akci.

Besedy ÚP pro 8. třídy

Marcela Vlkannova | Aktuality

Tento týden se pro žáky 8. ročníku konaly besedy s ÚP. Cílem bylo podat žákům uceleně nejdůležitější informace, které jim pomohou při volbě střední školy a budoucího povolání.

Žáci se tak dozvěděli, jakou funkci má ÚP, jaká je hierarchie škol v našem státě, jak se liší studium na různých typech škol…

Beseda byla velmi zajímavá a děti nyní mají lepší představu o velkém rozhodnutí, které je příští rok čeká.

Třídní 8. tříd