Planetárium

Martina Vítová | Aktuality

17.3 druháci vyrazili do Prahy do planetária. Byl zde připraven program o Měsíčku, Sluníčku a hvězdičkách. Žáci se seznámili s nejdůležitějšími objekty především na noční obloze, střídání dne a noci, roční doby, pohyby oblohy, fáze Měsíce. Po skončení programu si prohlédli novou expozici s řadou interaktivních exponátů a zakoupili si drobnosti v malém obchůdku se suvenýry. Výlet byl zajímavý a moc se nám líbil.

Text a foto: M. Vítová

1. místo v kraji pro Alana Zawatzkého

Lubor Brázda | Aktuality

Alan diplom

Dne 15. 3. se v Kladně konalo krajské kolo Soutěže v německém jazyce. Do tohoto kola postoupil Alan Zawatzky z 9.C poté, co v okresním kole, které se konalo v Neveklově, obsadil 1. místo. V kraji Alan toto umístění zopakoval a postupuje do republikového  finále, jež se uskuteční 11. dubna v Praze. Je to velký úspěch, Alanovi gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Zuzana Tyrnerová

 

Naše děvčata získala stříbro v republice !!!!

Lubor Brázda | Aktuality

Ve dnech 10. a 11. 3. 2016 proběhlo v Benešově Republikové finále ve florbalu, kategorie III. chlapci  a dívky.

Na naší škole probíhal turnaj dívek, a to za účasti 6 družstev z celé republiky, která prošla sítem kvalifikací.

Družstvo dívek z naší školy bylo nasazeno jako družstvo pořadatele a mohlo jen a jen překvapit.

Na základě poctivých tréninků, bojovného ducha a touze po vítězství se jim podařilo postoupit ze skupiny, v semifinále porazit družstvo ZŠ Vyškov. Utkání skončilo nerozhodně, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Naše brankářka Lucie Zemanová všechny vychytala a vítězství strhla na naši stranu.

Ve finále na ně čekal přetěžký soupeř – florbalová škola ZŠ a MŠ Mladá Boleslav.

Celé utkání bylo velmi dramatické,  vyrovnané a plné hlediště hnalo obě mužstva do útoků. Nakonec finále skončilo těsným výsledkem 4:3 pro Mladou Boleslav.

Celému týmu ve složení:

Brankářky: Lucie Zemanová a Nela Máslová

Hráčky: Zuzana Černá, Monika Fučíková, Tereza Dejnožková, Eliška Podoláková, Denisa Papírníková, Štěpánka Bubáková, Lucie Dvořáková, Denisa Hebíková, Monika Pojerová, Tereza Šimoníková, Kateřina Dvořáková, Dominika Šupková a Magda Šedivá

moc děkujeme za předvedené výkony a skvělou reprezentaci školy.

Veškeré výsledky, novinky a další zprávy můžete i nadále sledovat na https://sites.google.com/site/rfasskflorbal2016/

Mgr. Lenka Kunstová

Druháci ukončili kurz bruslení

Martina Vítová | Aktuality

 

V úterý 15. března jsme se vydali naposledy na zimní stadion. Všechno hezké končí, a tak i náš kurz bruslení dospěl do poslední lekce. Pořádně jsme si ji užili. Už jsou z nás zdatní bruslaři. Paní učitelky pro nás připravily několik zábavných úkolů: projížděli jsme překážkovou dráhu, soutěžili jsme ve sbírání míčků a zahráli si hru s míčem. Na závěr jsme soutěžili v rychlobruslení. Nejlepší tři z každé skupiny byli odměněni medailemi.

Ve škole na každého z nás čekal ještě diplom a sladká odměna

Bruslení bylo moc prima. Škoda, že skončilo tak rychle.

Text: J. Janoušková

 

Akce NAŠE KONOPIŠTĚ

Hana Procházková | Aktuality

Informace pro rodiče žáků 6.-9. tříd.

Dnešní akce NAŠE KONOPIŠTĚ  se nekoná z důvodu nepříznivého počasí. Je přeložena na duben. Termín bude upřesněn. Vyučování  dnes  bude do 12,35.

 

Přípravná třída se prošla po Mikešově stezce

Lubor Brázda | Aktuality, Přípravná třída

V pátek 4. 3. se děti z přípravné třídy zúčastnily besedy v Městské knihovně v Benešově. Paní knihovnice nás s knihou Josefa Lady vzala na procházku po Mikešově stezce. Děti si hned na začátku prošly labyrintem, našly pro Mikeše boty a putování mohlo začít. Čtení z knihy bylo propojené s řešením zajímavých úkolů – skládáním puzzle krajáče, počítáním brambor, kreslení koláče, porovnáváním a hledáním rozdílů na obrázku. Děti si na závěr mohly půjčit a prohlédnout knihy a časopisy. Dětem se beseda moc líbila a po návratu do školy si vytvořily vlastní knížky. Do knihovny se určitě ještě vrátíme.

Recyklace hrou

Lubor Brázda | Aktuality, EVVO, Přípravná třída

Děti z prvních tříd a z přípravné třídy se ve středu 17. 2. zúčastnily výukového programu Recyklace hrou. Lektorky připravily zajímavou hodinu, při které si děti zopakovaly co to znamená třídění odpadu a recyklace. Děti si vyzkoušely třídit odpadky do správných popelnic, poznávat materiály a zahrály si na třídící linku při rozebírání pračky, starého počítače a baterie. Dětem se program velmi líbil, aktivně se zapojily a odnesly si mnoho nových informací o recyklaci, novinkou pro ně byly pojmy černá skládka či sběrný dvůr. Děkujeme paní učitelce Ivaně Hodžové za přínosnou akci a těšíme se na další.