EKO Votice: Kde domov můj

Martina Vítová | Aktuality

Prvňáčci a přípravná třída se 17.4 zúčastnila výukového programu Kde domov můj. Společně navštívili důležitá místa v ČR. Putování začali v Třeboni, kde se dozvěděli něco o rybníkářské tradici a vylovili v rybníku různé druhy ryb, s kterými se seznámili. Na Moravě sklidili vinnou révu, kterou pak ochutnali v podobě vinného moštu. Další putování následovalo do Moravského krasu a jeskyně. Z Moravy přejeli do Krkonoš navštívit Krakonoše. Na závěr celého cestování po Česku si všichni společně zazpívali hymnu a poskládali vlajku ČR. Putování se nám moc líbilo a přinesli jsme si plno nových poznatků.

Text: M. Vítová

 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Martina Vítová | Aktuality

Ve středu 8. 4. jsme se vydali do městské knihovny v Benešově. Protože Večerníček slaví 50 let, týkal se program právě večerníčkových postav.

Skládali jsme puzzle pohádkových postaviček, hádali jejich jména. Do křížovky jsme doplňovali jména postav podle poslechu. Dozvěděli jsme se, že postavu Večerníčka vytvořil Radek Pilař. Na závěr naší návštěvy jsme si vyrobili kometu, neboť první Večerníček, který se vysílal, se jmenoval Kluk a kometa. Středeční dopoledne strávené v knihovně bylo velmi hezké.

 

Žáci 3. C

Školní časopis roku 2015 – krajské kolo

Lubor Brázda | Aktuality

2015 soutěž krajské kolo.jpg

2015 soutěž krajské kolo.jpg
Obrázek 1 z 1

Dne 17. dubna se naše redakční rada zúčastnila vyhlašování soutěže Školní časopis roku 2015, které konalo v Praze. Ráno jsme vyrazili v osm hodin, cesta probíhala dobře. Již okolo deváté jsme byli na místě – na Vyšší odborné škole publicistiky, kde vyhlašování probíhalo. Pro nás redaktory byl vytvořen program formou workshopů. Mohli jsme se přiučit v moderování, psaní článků, fotografování nebo se dovědět, jaké pomůcky redaktor používá. Okolo dvanácté přišlo již samotné vyhlašování. Náš časopis se umístil na krásném 3. místě. Bohužel nepostupujeme do celorepublikového finále, protože postupují vždy 1. a 2. místa (je více kategorií). Je to škoda, ale my v redakci budeme o to pilnější, abychom v příštím roce postoupili. 1. místo obsadil časopis, který vyhrál v prosinci celorepublikové finále 2014, takže konkurence byla veliká.

Zkusíme ještě zabodovat ve webovém časopise.

Fotografie si můžete prohlédnout na www.zsben.cz/labyrint

David Veselý – šéfredaktor školního časopisu Labyrint

 

Tablety ve výuce

Lubor Brázda | Aktuality

Naše škola se zapojila do projektu  Vzájemným učením – cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007). Tato aktivita je spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky a organizována Univerzitou Hradec Králové. V rámci projektu získala naše škola 20 tabletů s klávesnicí značky Lenovo s operačním systémem Windows 8.1 a naši pedagogové byli proškoleni pro využívání těchto tabletů při výuce. První zkušenosti jsou poměrně pozitivní a výuka s tablety je určitě obohacením  a zpestřením vyučovacích hodin.

 

Jaro v přípravné třídě

Lubor Brázda | Aktuality, Přípravná třída

V přípravné třídě děti během března navštívily divadelní představení v divadle U Hasičů s názvem Stvoření světa, prohlédly si výstavu v DDM věnovanou modelářství, pozorovaly zatmění slunce a nocovaly ve škole při akci Noc s Andersenem. Děti byly akcí nadšeny, prošly si pohádkovou cestu na hlavní chodbě, zasportovaly si v tělocvičně a ve třídě na ně čekala mapa s cestou k pokladu, při které “šily” císařovy nové šaty, hledaly písmenka, hrášek pro princeznu a s baterkou chodily po chodbách školy. Nakonec došlo i na spánek ve spacáku. Příchod Velikonoc byl ve znamení pečení perníčků, které z plechu hned mizely v puse, setí osení, tvoření velikonočních slepiček a malování kraslic. Děkujeme všem starším spolužákům, pí. uč. Pitelkové, třídě 8. B, pí. uč. Stolařové za aktivity, které pro nás připravili při Noci s Andersenem, Velikonočním sportování, návštěvě školního časopisu a těšíme se na další společné akce.

Jaro v přípravné třídě
Jaro v přípravné třídě
výstava
výstava
Velikonoce
Velikonoce
kresba voskem
kresba voskem
kraslice
kraslice
kudy to poběžíme?
kudy to poběžíme?
co z toho vyroste...
co z toho vyroste…
v cíli
v cíli
v divadle
v divadle
poleva na perníčky se musí průběžně ochutnávat
poleva na perníčky se musí průběžně ochutnávat
pečeme perníčky
pečeme perníčky
cukráři
cukráři
zdobení a pak rychle sníst
zdobení a pak rychle sníst
večeře
večeře
Noc s Andersenem
Noc s Andersenem

 

Velikonoční projekt

Martina Vítová | Aktuality

V pondělí 30. 3. 2015 se první stupeň zúčastnil projektového dne Velikonoce. Na začátku dne nás čekalo sportování v tělocvičně, kde si žáci vyzkoušeli překážkovou dráhu na čas. Další hodinu následovalo velikonoční počítání, žáci vybarvili pracovní list s velikonočním motivem. Později jsme si povídali o velikonočních tradicích a tvořili zápich do květináče. Projektový den se dětem moc líbil a už se těší na další akce.

Text: E. Pojerová

Projekt s Andersenem v 1.A a 1.B

Martina Vítová | Aktuality
  1. 3 na naší škole proběhla oslava výročí H. CH. Andersena. Tento den nebyl věnován pouze spisovateli, ale i různým pohádkám. Ve školní knihovně byl pro nás připravený program, kde jsme se dozvěděli o životě H. CH. Andersena a prošli jsme si kvíz se známými pohádkovými postavami. Během dne jsme plnili různé úkoly související s pohádkami. Každý žák měl královskou korunu, na kterou sbíral zlaté mince z královského pokladu. Hodnotný poklad za splněné úkoly, si děti vyměnily za sladkosti.

Odpoledne jsme se opět všichni sešli ve škole, abychom prošli pohádkovou cestu s vodníkem, princeznami, vlkem a dalšími pohádkovými postavami, kde jsme plnili úkoly, které nám připravil 2. stupeň. Na závěr celého dne nás uložila do svých spacáků filmová pohádka a poprvé jsme tak prožili noc ve škole.

V sobotu ráno jsme posnídali výborné dobroty od rodičů a rozprchli se do svých domovů. Moc se nám celý projekt líbil a odnesli jsme si spousty krásných zážitků.

Text: M. Vítová

školní kolo ve fotbale

Martina Vítová | Aktuality

Ve dnech 23.3. a  26.3. proběhlo  na naší škole školní kolo ve fotbale. V pondělí se utkali žáci 2. a 3. tříd.
Nejlépe se v celém turnaji vedlo třídě 3.A, která zvítězila, na druhém místě skončila třída 3. C, na třetím pak třída 2.B.
Ve čtvrtek bojovali o vítězství žáci 4. a 5. tříd. Po velmi napínavých utkáních obhájila vítězství z loňského školního roku třída 5.C,
druhé místo obsadila 5.A, třetí místo 4.C.
Všem účastníkům patří díky za předvedené bojovné výkony.

Text: P. Plavcová