V přípravce ožila legenda sv. Václava

Lucie Dušková | Aktuality, Přípravná třída

Během prvního školního měsíce se děti v přípravné třídě seznámily s kamarády, poznaly třídu, družinu a s vervou se pustily do učení. Zjistily, jak to chodí mezi školáky, vytvořily si roční kalendáře a poslední týden, se v souvislosti se státním svátkem seznamovaly se základními informacemi o naší republice – se znakem, hymnou, vlajkou a s patronem sv. Václavem. V pátek 27. 9. jsme se vypravili na cestu do Konopiště a cestou si všímali všeho, co připomíná symboly a historii naší země. Děti tak s radostí objevily pět lvů, výra Václava, věž Václavku, spoustu erbů a znaků na zámku, vlajku a navíc tašku kaštanů. Zpět do školy jsme se svezli ekovláčkem, a už teď se těšíme na jarní výlet do Konopiště, při kterém si prohlédneme samotný zámek.