Předvánoční hodina ruštiny deváťáků a přípravky

Lucie Dušková | Aktuality, Přípravná třída

V pondělí 17. 12. se hodina ruštiny 9. A a 9. C netradičně konala v přípravné třídě. V předvánočním čase se tak měli možnost sejít nejmladší a nejstarší žáci školy. Počáteční ostych se rychle rozplynul při představování a vzájemném zdravení v ruském jazyce. Společně jsme si poslechli ruskou písničku o vánočním stromečku, při kterém nás paní učitelka Jana Uhrová naučila další slovíčka a také nás seznámila s tím, jak se slaví Vánoce v Rusku. Ve druhé části hodiny jsme se přesunuli na chodbu a zahráli si společně tři hry v ruštině. Do her: “Zemljetrjasenije”(Zemětřesení), “Zolotyje  vorota”(Zlatá brána) a “Gusi, gusi”(obdoba hry Na rybáře a rybičky) se všichni vrhli s velkou chutí a ruština se ozývala halou. Děti z přípravky byly z hodiny nadšené a nejen, že si slovíčka pamatují, ale také posílají vzkaz deváťákům: „Prosíme o další:-)“