Výlet přípravky do Hulic

Lubor Brázda | Aktuality, Přípravná třída

Ve čtvrtek 19. 5. jsme se vypravili na výlet do Hulic. Čekal nás nezapomenutelný zážitek ve Vodním domě u Želivky, kde pro nás byl připravený program “Od vajíčka k žabce”, při kterém se děti zajímavě a formou hry dozvěděly vše o životě žab. Dále už nám byla k dispozici stálá interaktivní výstava na téma voda. Děti nejvíce bavila výroba mraků, krmení bolena, poslech zvuků vody a zvířat, doplňování vody při pumpování pumpou,ale také možnost ocitnout se v bouřce, využít mikroskop a pro ochutnávku vody si složit jednorázový kelímek. Největší zážitek je čekal ve venkovním atriu, které je určeno pro hru s vodou. Po převlečení do suchého a vydatném obědě nás pan řidič převezl do nedalekého Včelího světa, ve kterém byla připravena interaktivní prohlídka muzea, které se od klasických muzeí velmi liší. Děti využívaly dotykové monitory, slyšely zvuky včel, se včelkou Medulkou se ocitly v obřím úlu, vytvořily si svíčky ze včelího vosku, prohlédly si bylinkovou zahrádku a včelí úl. Děti plné zážitků nastoupily do autobusu, ve kterém se většině zavíraly oči. Výlet jsme si moc užili a všem doporučujeme.