Den a noc s Andersenem v přípravné třídě

Lubor Brázda | Aktuality, Přípravná třída

V pátek 1. 4. se i děti z přípravné třídy zapojily do celonárodní akce Noc s Andersenem. Od rána je čekal program plný her, poznání a úkolů, za které získávaly písmenka tvořící jméno Andersen. Dopolední část byla věnovaná pohádce O princezně na hrášku, při které si děti vyzkoušely poznávat předměty pod šátkem pomocí hmatu, objevily, že to, co je na první pohled jasné, může být úplně jinak, přetvářely písmenko A, porovnávaly a počítaly, prošly si překážkovou dráhu, aj. Večerem je provázely pohádky Ošklivé káčátko a Císařovi nové šaty, při kterých si zahrály na švadlenky a krejčí. Další program čekal na děti na hlavní chodbě, kde ověřily své znalosti pohádek, naučily se jezdit na koni a protáhly se při cvičení. Velkým zážitkem byla večeře a po setmění plnění posledního úkolu, chůze s baterkou po vyznačené cestě na jejímž konci dostaly od Davida Veselého poslední písmenko. Večer vyvrcholil hledáním pokladu, při kterém musely děti spolupracovat a ke kterému byla jen jediná mapa. Děti se unavené a spokojené zavrtaly do spacáků a spaly až do rána. Akce se vydařila a budeme na ni dlouho vzpomínat.