Hra Putování po řece Sázavě

Lubor Brázda | Aktuality, EVVO

V rámci přírodovědných praktik jsme se přihlásili do soutěže Čistá řeka Sázava, kterou vyhlásila organizace Posázáví. Úkolem bylo vytvořit cokoliv, co dětem přiblíží řeku Sázavu. My jsme po dlouhém přemýšlení vrhli na vyrábění vzdělávací hry o řece Sázavě. Projekt jsme dohromady dělali 3,5 měsíce.  Brzy jsme zjistili, že nám nebudou hodiny přírodovědných praktik stačit, takže si někteří začali brát práci domů, nebo jsme zůstávali ve škole dlouho do odpoledne. Nakonec jsme udělali hlavní hru – Putování po řece Sázavě a další aktivity –  poznávání rostlin, živočichů, mikroskopických preparátů a historii Posázaví.  Celý projekt jsme dělali na tabletech, což je docela výkon. Stihli jsme hru i vyzkoušet. V 6. třídě jsme  vyzkoušeli hlavní hru Putování po řece Sázavě. Další aktivity – poznávání rostlin, živočichů, mikroskopických preparátů a historii Posázaví jsme vyzkoušeli v 7. třídě. Naše první zkouška byla super, všichni byli aktivní a ohlasy byly na 99% pozitivní, což nás všechny potěšilo. Když jsme si pak o tom povídali, shodli jsme se, že naše hra je nevhodnější pro 6. třídu.

Tento projekt pro nás všechny moc znamená, protože jsme se naučili spoustu nových věcí. Osamostatnili jsme se, líp se spolu domluvíme, získali jsme zkušenosti.

Vyhlášení soutěže proběhne koncem dubna. Držte nám prosím palce.

Autor: Petr Střelka, Adéla Heřmánková

 

Čistá řeka Sázava – prezentace