Škoda auto

Jan Šťovíček | Aktuality

V lednu navštívili žáci 8. ročníku muzeum a hlavní továrnu firmy Škoda auto a. s. v Mladé Boleslavi. V muzeu si prohlédli stěžejní modely z minulosti a koncepty současných vozů. Průvodce žáky provedl historií společnosti a žáci si prohlédli postup renovace automobilů. Zájemci si prohlédli showroom se současnými modely automobilky. Ve výrobě si žáci prohlédli lisovnu se svařovnou, projeli celý závod a získali přehled o současnosti firmy.

Kvalifikace na Republikové finále ve florbale kat. III chlapci

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Dne 23. 1. 2020 proběhl v Plzni turnaj kvalifikační skupiny ” B” o postup na Republikové finále ve florbale kat. III chlapci. Tohoto turnaje se zúčastnil i tým naší školy, jako druhý postupující ze středočeského kraje.

Chlapci se nakonec umístili na druhém místě a jen těsně jim unikl postup na Republikové finále. I přesto je účast na kvalifikaci velkým úspěchem, protože z celkového počtu 25 000 florbalistů se dostali mezi 20 nejlepších škol, které si zahrály o postup na republikové finále.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů, a to nejen ve florbale.

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Ve čtvrtek 23. 1. 2020 skončily v Karlovarském kraji  Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže, které se zúčastnili i žáci naší školy. Jmenovitě se jedná o Karolínu Kučerovou – běžky, Lucii Šťastnou – běžky, Tomáše Štolbu – běžky a Vojta Špaček – rychlobruslení.

Všem bych chtěla moc poděkovat za skvělou reprezentaci Středočeského kraje a popřát mnoho dalších sportovních úspěchů.

Stáhnout (PDF, 32KB)

Stáhnout (PDF, 32KB)

Stáhnout (PDF, 32KB)

Stáhnout (PDF, 32KB)

Stáhnout (PDF, 32KB)

Stáhnout (PDF, 31KB)

Stáhnout (PDF, 32KB)

Nadějní podnikatelé aneb podnikáme s radostí

Lubor Brázda | Aktuality

Ve čtvrtek 23. 1. 2020 čekalo naši třídu 4. D nevšední vyučování. Zapojili jsme se do projektu Abeceda peněz pořádaného Českou spořitelnou a tento den jsme pobočku ČS v Benešově osobně navštívili. Naši průvodci nás rozdělili do 4 skupin, které se postupně seznámily s tím, jak se používají platební automaty a k čemu slouží bezpečnostní schránky. Ukázali nám fungování směnárny a mnoho dalšího. Asi největší zážitek jsme měli, když jsme sami mohli nasypat do počítacího stroje sáček mincí a spustit počítání. Paní pokladní nám předvedla, že nelze přístroj ošálit, pokud se do něj vloží falešná bankovka.

Po prohlídce pobočky jsme se přesunuli do přednáškového sálu, kde nás naši průvodci zábavnou formou učili základům finanční gramotnosti. Většinu netradičních úkolů jsme splnili bez větších problémů, takže sladká odměna byla zasloužená. Vše vyvrcholilo podepsáním smlouvy naší firmy „Nadějní podnikatelé aneb podnikáme s radostí“ s Českou spořitelnou. Jako počáteční kapitál jsme získali 3 000,- Kč, který se budeme snažit znásobit. A ptáte se jak? Dne 8. 4. 2020 uspořádáme ve spolupráci s Českou spořitelnou Velikonoční jarmark, na kterém budeme prodávat naše výrobky. Určitě o nás ještě uslyšíte, ale už teď vás všechny srdečně zveme!

                                                                                  Mgr. Hana Váňová, třídní učitelka

Přípravná třída v MUD “Projděme se Krajinow”

Lubor Brázda | Aktuality, Přípravná třída

V přípravné třídě se děti v tématických blocích “Mezi dinosaury” a “Doba ledová” vrátily až k samému počátku vzniku naší planety, prvních rostlin a živočichů. Děti se seznamují nejen s “možnou” historií, ale také získávají představu o pojmech časových (bylo – je – bude), prostorových, hmotnosti, délce, výšce. Sledují, jak se v průběhu milionů let mění naše planeta a krajina kolem nás, a to především zásahem člověka. V úterý 14. 1. jsme navštívili Muzeum umění a designu v Benešově. Při edukačním programu “Projděme se Krajinow” děti zjistily, co vše znamená slovo krajina, vyzkoušely si ji nakreslit a prohlédly si zajímavou výstavu, na které krajinu umělci zachycují pomocí různých technik a netradičních materiálů. Do školy si děti odnesly nové zážitky, obrázky a především inspiraci pro další tvoření. Ve třídě nám pak ožila sopka, vznikla jeskyně, jeskynní malby a společně vytvořená “prakrajina” z odpadových materiálů.

 

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Jan Šťovíček | Aktuality

V pondělí 23. 1. proběhlo školní kolo ZO. Celkem se ve 3 kategoriích zúčastnilo 57 dětí. V nejmladší kategorii A zvítězila a postoupila do okresního kola Izabela Wollerová. V kategorii B zvítězil a postoupil Jakub Mádl. V kategorii C, kde je spojený 8 a 9. ročník zvítězil Vojtěch Táborský, který společně s druhou Leontýnou Tůmovou, postupuje do okresního kola. To proběhne 26. 2. na gymnáziu ve Vlašimi. Děkujeme všem soutěžícím za účast a blahopřejeme postupujícím do okresního kola.

Mgr. Jan Šťovíček, Mgr. Jana Macurová, Mgr. Michaela Turziková

LVK – Strážné 2020 – den sedmý

Lubor Brázda | Aktuality

Tak už naposledy se hlásíme ze Strážného v Krkonoších. Finálový den proběhl, jak jinak, ve znamení lyžování (jak běžeckého, tak sjezdového). Zítra budeme odjíždět s tím, že všichni bez výjimky sjedou bezpečně sjezdovku (někteří i carvingovými oblouky), všichni se dokáží projet na běžkách (někteří si na nich i zabruslí). I když nám sněhové podmínky zrovna dvakrát nevyšly, počasí bylo skvělé. Užili jsme si celodenní výlety za slunečného počasí, s běžkami nám pomohl areál ve Vrchlabí jejich vysněženým okruhem a na sjezdových tratích bylo dostatečné množství technického sněhu. Takže ….. nemáme si na co stěžovat.  

Dnešní den uzavřela diskotéka opět pod taktovkou DJje Richiho. Všichni si tanec užili a nakonec i “ploužáků” bylo dostatečné množství. 

Zítra nás čeká už jen snídaně, dobalení posledních věcí a návrat domů. Těšíme se.

P. S. – snídaně standardní, oběd – polévka zeleninová, zapečené těstoviny a rajčatový salát, večeře – kuřecí čína s rýží

LVK – Strážné 2020 – den šestý

Lubor Brázda | Aktuality

Tak dnešek byl převrácený včerejšek, jen s tím rozdílem, že večer připravily program 7. C a 7. D.

Podívejte se na fotografie. Počasí nám opravdu přálo.

Navíc jsme pro vás připravili kvíz “Poznej se své dítě”. Vyfotili jsme děti tak, jak se s nimi potkáváme na sjezdovkách – zakuklené v “nákrčáku”, v přilbě a v brýlích. Někdy je od sebe rozeznat je trochu náročnější disciplína. 😊

P. S. – snídaně obvyklá, k obědu byl balíček (složení obohacené o rohlík), po návratu polévka zelňačka, večeře  – uzené s bramborovým knedlíkem a zelí.LVK – Strážné 2020 – den pátý

Lubor Brázda | Aktuality

Dnes jsme měli celodenní výlet. Ráno jsme si po snídani vyzvedli balíček s obědem a potom jedna polovina z nás odjela na Bubákov sjezdovat a druhá část odjela autobusem na Špindlerovu boudu a pěšky vyrazili směrem na Strážné. Sněhové podmínky bohužel běžkám nepřejí. Ale i pěší výlet byl nádherný, i díky slunečnému počasí jsme ušli více než 20 kilometrů. Odpoledne si půlka z nás vyslechla přednášku o lyžařské výzbroji a výstroji a po večeři nás bavila 7. B. Celý den zakončila diskotéka s DJem Richim.

Zítřek by měl být (pokud počasí dovolí) stejný, jen skupiny se otočí.

P. S. – snídaně standardní, oběd – balíček (chléb s máslem a se salámem, jablko, tatranka, tavený sýr), po návratu vývarová polévka s nudlemi a játrovými knedlíčky, večeře – kuře na paprice s těstovinami a štrůdl