se koná 2. listopadu 2016 od 9.00 – do 16.00 hodin (středa) v Kulturním domě Karlov v Benešově.

Na dotazy budou odpovídat také zástupce Pedagogicko-psychologické poradny v Benešově.

Účast doporučena v doprovodu rodičů.

Týden zdravého životního stylu na 2. stupni

Lubor Brázda | Aktuality

Žáci na druhém stupni během dvou dnů procházeli stanoviště s tématikou související se zdravím. Byli pozváni odborníci na zdravou výživu, včelařství, jízdní kola, péči o pleť, aranžování květin a chov domácích mazlíčků. Další stanoviště zaštítila Policie ČR a zdravotní škola. Zajímavá byla i návštěva SZeŠ se zaměřením na léčivé byliny a prací v nové laboratoři. Nechyběl ani sport. Osmé ročníky se prostřídaly ve fitness centru PULSE a všechny ročníky 2. stupně se utkaly ve florbalovém turnaji. Své tvůrčí schopnosti prokázali žáci 8. a 9. tříd při tvorbě uměleckých děl z přírodních materiálů a uměleckých obrazů s ekologickou tématikou. Tato díla budou vystavena v prosklené místnosti u hlavního vchodu.

Navázání přátelství se slovenskými školami v Partizánske

V minulých dnech jsme měli možnost rozšířit naše kontakty se zahraničními školami o dvě další ve slovenském Partizánskem. Nejprve na dva dny přijeli slovenští žáci se svými pedagogy k nám do Benešova a za týden jsme na návštěvu vyrazili my. Naši hosté si u nás prohlédli město, státní zámek Konopiště a naši školu. Na Slovensku jsme měli program obdobný. Po přijetí na radnici jsme se podívali na zámek Bojnice a druhý den jsme navštívili dvě školy (Základná škola, Športovcov a Základná škola Rudolfa Jašíka) . U nás i na Slovensku proběhla jedna vyučovací hodina v češtině a jedna ve slovenštině. Děti přespaly u svých zahraničních kamarádů v rodinách. Kromě navázání přátelství měla celá akce i další význam pro žáky obou škol. Měli možnost si poslechnout a procvičit jazyk země, která je nám historicky i kulturně nejbližší.

ČOV Benešov – 8. ABC

Věra Brabcová | Aktuality

Naše exkurze vedla do čistírny odpadních vod v Benešově. Poté, co jsme si oblékli reflexní vesty a ochranné helmy, jsme si s pracovnicí čistírny prošli celým komplexem. Víme tedy, kam odtéká splašková voda, jak se čistí a také jak s vodou šetřit, protože čistá voda je vzácná.

Celá exkurze byla zajímavá.

Žáci 8. ABC

MINIBASKETBALOVÝ TURNAJ 1.STUPNĚ ZŠ BENEŠOV

Milan Rýdl | Aktuality

V úterý 11.října se na palubovce basketbalové haly uskutečnil již třetí ročník turnaje prvních stupňů základních škol Benešova. Přihlášeno bylo celkem 7 týmů, tři chlapecké a čtyři dívčí. V rámci kategorií se hrálo systémem“ každý s každým“. Dívčí kategorii jednoznačně ovládlo družstvo z Jiráskovky, zvítězilo ve všech duelech a zaslouženě vybojovalo první místo. Při stejném počtu bodů a jen díky většímu rozdílu v celkovém skóre obsadily druhé místo děvčata z Dukly. Na třetím skončilo družstvo Karlova a závěr tabulky patřil Jiráskovce „B“. U chlapců zvítězil tým z Karlova, na druhém místě skončili hoši z Jiráskovky a třetí místo zůstalo domácím hráčům z Dukly. O druhém a třetím pořadí, při stejném počtu bodů, rozhodl vyšší rozdíl v celkovém skóre. Na závěr byli vyhlášeni nejprospěšnější hráči a hráčky všech týmů, po té družstva na druhých a třetích místech obdržela poháry a diplomy. První družstva byla navíc dekorována zlatými medailemi . Jako nejprospěšnější hráč turnaje byl vyhlášen David Lupač a stejnou cenu v kategorii dívek získala Marika Rýdlová. Turnaj se velice vydařil, v jeho průběhu se na palubovce vystřídalo více jak 70 dětí, které se bavili tímto, v Benešově tak populárním, sportem. Veliký dík patří také firmě PINKO, která zajistila, že nikdo neodcházel  „ s prázdnou“, ale každý dostal sladkou odměnu.

Minikopaná, Coca-Cola Cup

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Dne 5. 10. proběhl v Benešově turnaj v Minikopané, které se zúčastnilo celkem 6 družstev, včetně družstva naší školy. Našim klukům se podařilo celý turnaj vyhrát a postoupit do dalších bojů. Krajské kolo proběhne začátkem listopadu v Příbrami. Věříme, že kluci budou bojovat o další postup.

Hned následující den proběhla v Mnichovicích kvalifikace turnaje Coca-Cola Cupu. Zde nám k dalšímu postupu chybělo také trochu štěstí a na skóre jsme nepostoupili.

Všem děkujeme za sportovní výkony.

Přespolní běh aneb Běháme s BK Tour

Dne 27. 9. proběhl ve Vlašimi další ročník přespolního běhu. Reprezentovat naší školu odjela 4 šestičlenná družstva, z nichž 2 družstva svoje kategorie vyhrála – dívky starší, chlapci starší a postoupila do dalších bojů, a to už na krajské úrovni. Krajské kolo proběhlo 5. 10. v Kolíně a ani zde se naše družstva neztratila. Chlapci se umístili na krásném 3.místě a dívky na 5.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za bojovnost a odolnost vůči nepříznivému počasí.