Třída 9.B v Národním památníku na Vítkově

027

Třída 9.B dnes 17. prosince absolvovala exkurzi do Národního památníku na Vítkově v Praze, která se týkala učiva dějepisu. Konkrétně byla zaměřena na 2. světovou válku. Program se jmenoval od Mnichova po Ležáky a byl velmi poučný. Dozvěděli jsme se, co vedlo k rozdělení republiky, jaké byly jeho důsledky a samozřejmě o atentátu na Heydricha. Po programu nás ještě paní průvodkyně provedla zbytkem areálu památníku, včetně bývalého hrobu Klementa Gottwalda, což bylo velmi zajímavé. Po exkurzi jsme se ještě prošli na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli vánoční strom, a pak už jen na ,,Václavák”, kde byl krátký rozchod na občerstvení. Celá akce se nám moc líbila a děkujeme paní učitelce Stolařové a panu učiteli Šťovíčkovi za doprovod. 🙂

David Veselý – I. šéfredaktor