Již po šesté se na Základní škole Benešov, Dukelská 1818 konalo finále celoškolní soutěže Dukla má TALENT, které pořádá LABYRINT: školní časopis s podporou vedení školy. Do finále se prostřednictvím castingu dostalo dvanáct soutěžících a skupin, kteří si měli za úkol připravit jedno vystoupení. Tyto vystoupení hodnotila porota, které zasedla ve složení paní učitelek Evy Pojerové, Hany Pechačové, Světlany Mixánové a Terezy Landové a tuto čtveřici ještě doplnil David Veselý.

Soutěží opět provázely žákyně školy – Šárka Neuwirthová a Vlasta Horáková. V první polovině programu se publiku představil nejprve první čestný host, vítězka předchozího ročníku soutěže Karolína Hauzarová, který přednesla úryvek z Dášenky. Dále následovaly další vystoupení, jako například tanec, karate, recitace nebo mažoretky. V přestávce, kdy se porota nad první šesticí soutěžících radila, žák školy Martin Popovský, ukázal akrobatické vystoupení se svými letadly, kterým se věnuje.

Ve druhé části programu přišly na řadu vystoupení starších žáků školy a porota spolu s publikem mohla opět shlédnout další krásná čísla – zpěv, hru na klavír nebo gymnastiku (jak moderní, tak tradiční).

Na závěr všech čísel vystoupila mistryně ČR v twirlingu Viktorie Šitlerová, která všem svým vystoupením vytřela zrak! Po tomto čísle se šla porota opět poradil a rozhodování o tom, kdo získá putovní pohár a diplom, nebylo vůbec jednoduché. Možnost hlasovat mělo i publikum a zvolit tak vítěze „Ceny publika“.

Vyhlašování vítězů se ujala ředitelka školy PaedDr. Hana Procházková společně s vedoucí odboru školství města Benešov, paní Ivanou Károvou. Každý soutěžící dostal tašku s hodnotnými dárky a diplom.

Zvláštní cenu poroty udělali porotci Davidu, Danielu a Kateřině Píchovým.

Na třetím místě se umístila ŠD č. 7 (Markéta Heřmanová, Sofie Machová, Sofie Pechová, Ema Podhorská, Laura Vintnerová, Tereza Voláková), která uchvátila porotu svým tanečním vystoupením. Tato skupina si také odnesla „Cenu publika“.

Druhé místo obsadila Ema Škvorová se svou hrou na příčnou flétnu.

Vítězkami soutěže se staly mažoretky Nela Pessrová a Karolína Vlachová, které kromě dárků budou mít také fotku na titulní straně zimního čísla školního časopisu.

Dárky dostali samozřejmě i naši porotci a vedoucí redakce školního časopisu Marcela Vlkannova, která celou soutěž spolu s redakcí připravila. Děkujeme všem soutěžícím, že se do soutěže aktivně zapojují a ukazují právě to, na co mají talent! Příští rok se na sedmý ročník jistě můžete těšit!