KVALIFIKACE DO TURNAJE Jr. NBA

Milan Rýdl | Aktuality

Ve středu 24.května se smíšené družstvo, složené z dětí prvního stupně naší školy, zúčastnilo kvalifikačního turnaje o postup do podzimní části soutěže. Tento jedinečný projekt je určen pro děti ve věku 10 -11 let, které mají šanci alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů klubů NBA. Je to basketbalový turnaj kopírující herní systém NBA a má za úkol propagovat basketbal po celé České republice. Každá škola zúčastněná v projektu, respektive tým, reprezentují jeden z 30 týmů NBA, který jim je přidělen na základě draftu. Projekt je ve stejné podobě realizován po celém světě a NBA se na organizaci aktivně podílí.

V prvním utkání narazilo naše družstvo na těžkého soupeře z pražské sportovní základní školy Plamínková. Po nepodařeném úvodu, zvýšeným úsilím a důsledným dodržováním obranných dovedností, se podařilo otočit skóre v náš prospěch a v dramatickém závěru vítězství udržet. Asi po dvouhodinové přestávce jsme nastoupili proti družstvu ZŠ Jiráskova, které bylo složeno výhradně jen z dívek. Vstup do zápasu nám opět nevyšel a tak jsme museli, po úvodní čtvrtině, dotahovat čtyřbodový schodek. To se nám v další části hry podařilo a v druhém poločase jsme rozdíl ve skóre navýšili až na závěrečných 14 bodů. Po té na palubovce haly Folimanka propukla ohromná radost našeho týmu z postupu do dalších podzimních bojů. Nejprospěšnějším hráčem družstva byl vyhlášen Denis Rýdl. Děkujeme všem hráčům a hráčkám za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů v pokračování soutěže.