Čtením pomáháme

Marcela Vlkannova | Aktuality

 

Dobrým skutkem zahájila výuku českého jazyka v novém roce třída 8. D. Se žáky jsme se zapojili do projektu „Čtení pomáhá“. Tento projekt přispívá finančně každý rok na různé dobročinné účely a o tom, kam částky na pomoc poputují, rozhodují právě dětští čtenáři. Děti si na webové stránce vyberou kvíz o knize, kterou přečetly, a pokud ho úspěšně vyplní, získají „virtuální částku“. Tu pak poukáží vybranému charitativnímu nominovanému projektu. Dětem se v testech velmi dobře dařilo a podpořily tak například záchrannou  stanici pro ohrožená zvířata nebo přispěly k získání nového invalidního vozíku.

„Čtení je úžasná zábava. Teď může být ještě něčím víc pro vás i pro ty, kterým pomůžete.“

Pomáhat můžete do konce ledna na www.ctenipomaha.cz i vy. 🙂

Mgr. Marcela Vlkannova