LVK – 2022 – 5. den

Lubor Brázda | Aktuality

A zase to vyšlo. Den jako vymalovaný a přímo stvořený pro celodenní výlet. A také že ano. Uskutečnil se a hned v trojím provedení. Jedna skupina odjela hned po snídani na protější vrch Bubákov a vedlejší kopec Herlíkovice. Tam si všichni užili “luxusní” sjezdování. Další dvě skupiny vyrazily o trochu později autobusem do Pece pod Sněžkou. Odtud se pohodlně vyvezly lanovkou na Sněžku. Ovšem to, co se zprvu jevilo jako skvělý nápad, se po vystoupení z kabinek už tak krásné nezdálo. Naše nejvyšší hora se zahalila mlhou a začal foukat opravdu studený severák. Moc jsme se tedy nezdržovali a rychle sestoupili k nejbližší chalupě (Polská bouda). Tady jsme se ohřáli, občerstvili a už v pohodě vyrazili směrem do Čech. Někteří se pohybovali pěšky a statečnější z nás vyrazili na běžkách. Do základního tábora jsme dorazili až po soumraku. Ale to nám nevadilo, jelikož po sestupu ze Sněžky se vyčasilo a po celou cestu nás provázel sluneční svit a azurová obloha (vše jsme samozřejmě zdokumentovali). Večer jsme už jen odpočívali a “trochu” uklízeli svoje brlohy (nepřejte si vidět ten nepořádek).

Zkrátka zase skvělý den.

P. S. – snídaně stále stejný systém, k obědu jsme dostali balíček a doladili jsme ho dobrotou na Výrovce či jiné občerstvovně, večeře byla o dvou chodech, polévka zelňačka (po návratu z celodenního výletu přišla vhod) a rybí prsty + moučník