Za Ladou tentokrát dobrodružně

Marcela Vlkannova | Aktuality

I naši třídu, 7. E, čekala exkurze do Hrusic, kam jsme se měli vypravit v rámci hodin českého jazyka a výtvarné výchovy. V pátek 8. října jsme se ráno sešli před školou, kde jsme nejprve v pracovních listech ověřili naše znalosti v tajence a osmisměrce spojené s tématem našeho výletu. Pak jsme se vypravili na vlak, zvládli koupit lístky, usadit se a čekat na odjezd. Ten se ale nekonal, vyskytla se překážka na kolejích a my tak nevěděli, jestli se náš plán vůbec uskuteční. Naštěstí se povedlo trať opravit a my tak s mírným zpožděním odjeli za naším cílem. V Hrusicích jsme nejprve navštívili úžasnou výstavu spojenou s Josefem Ladou. V památníku jsme si prohlédli jeho obrázky a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z autorova života. Poté jsme se přesunuli do centra ke kostelíčku, kde jsme začali pracovat na výtvarné části. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili malování obrázků venku na sluníčku.

Exkurze se opravdu povedla a všichni se těšíme na další akci, až se opět dozvíme společně něco nového a zajímavého. 😊

Třída 7. E, Mgr. L. Bednářová, Mgr. M. Vlkannova