Vítězství v soutěži Eurorebus!

Jan Šťovíček | Aktuality

 

Ve školním roce 2018/2019 probíhal již 24. ročník soutěže EUROREBUS.  Žáci naší školy se této soutěže zúčastnili již po třiadvacáté. Celostátní finále vědomostní soutěže EUROREBUS 2017/2018, které se konalo 18. 6. 2019 v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze, se z krajského kola probojovaly týmy třídy 7. A. Zástupci třídy Kryštof Jelínek, Jakub Kocábek a Šimon Vácha se utkali s dalšími družstvy v kategorii ZŠ01 z celé České republiky. Soutěžili nejen za svoji třídu, ale také za celou školu.  Obsadili celkově 33. místo.

V kategorii ZŠ02 jsme měli 2 týmy. Žáci Matěj Kačenga, Adam Lukeš a Petr Lehocký reprezentující 9. B vybojovali 24. místo. Tým 9. A ve složení Petr Hobza, Lukáš Čuřík a Mirek Brož obsadili 11. pozici a byli 3. ze základních škol.

Naše škola se umístila, jako již tradičně, mezi nejlepšími školami v České republice. V celkovém pořadí tj. i s gymnázii jsme na 10. místě. V rámci kategorie základních škol naši žáci vybojovali pohár pro vítěze!!!