Litva ERASMUS+ Alytus – den třetí

Jana Uhrová | Aktuality

Třetí den byl ve znamení projektových aktivit. Po snídani ve školní jídelně proběhlo slavnostní zahájení projektu litevskou koordinátorkou a ředitelkou školy. Po oficiálním focení a prohlídce školy jsme se všichni formou her seznámili, a poté rozdělili do skupin, ve kterých jsme pracovali celé dopoledne. Společně jsme si zahráli různé hry, luštili křížovky, řešili rébusy, hádanky a soutěžili. Nejvíce nás nadchl vědomostní kvíz o partnerských zemích v aplikaci Kahoot. Odpoledne nás čekala cesta autobusem do skanzenu Druskininkai, kde jsme si v dílně místního sochaře vyrobili plaketu ze slané hmoty a pokusili se opracovat solný bloček do určitého tvaru.  Krátkou procházku městem završila večeře ve stylové restauraci. Zítra se těšíme na Vilnius.