Litva ERASMUS+ Alytus – den pátý

Jana Uhrová | Aktuality

Středeční dopoledne patřilo projektové práci. Nejprve jsme v učebně výpočetní techniky ve dvojicích pracovali v aplikaci STORY JUMPER. Naším úkolem bylo vybrat ruská a národní přísloví či pořekadla (každá země vybírala ze svých), která se nejvíce navzájem podobají. Dále najít obrázek a vytvořit elektronickou knížku. Po krátké přestávce jsme se opět vrátili k našim oblíbeným rébusům, křížovkám a hádankám, zasoutěžili si a vybrali nejlepší skupinu ze všech. Poslední část dopoledne byla ve znamení sportovních aktivit, při kterých se mezinárodní družstvo postavilo proti místnímu litevskému týmu. Síly byly vyrovnány, nicméně vyhrála „družba“. Po obědě jsme si společně zatancovali v domě mládeže litevské národní tance za zvuku dětského uměleckého souboru. Naše další cesta vedla do nedaleké vesnice na edukační program, věnovaný přípravě tradičního pokrmu v kamenné peci. Čekání na to, než jsme mohli naše výrobky ochutnat, jsme vyplnili pletením z vrbových proutků. Celý den jsme zakončili procházkou u jezera.