Projekt –„Veverčí škola“

Helena Brejlová | Aktuality

Žáci 2. A strávili třetí týden v květnu ve „Veverčí škole“. V tomto týdnu probíhalo vyučování netradičním způsobem.  Žáci si již 14 dní předem sháněli obrázky, básničky, knížky a povídání o veverce. V pondělí ráno jsme se sešli ve třídě. Žáci dostali oříšky, které měli celý týden nosit s sebou. Každý den jsme rozlouskli jeden oříšek a plnili úkoly, které v něm byly ukryté. O veverce jsme si vyprávěli, pokusili jsme se jí namalovat. V hodině pracovní výchovy žáci vyráběli veverčí skládačku. Na pokračování jsme si četli knížku o veverce Zrzečce. Počítali jsme slovní úlohy o veverkách, rozdělovali jsme oříšky. Žáci prezentovali to, co si doma připravili – obrázky, knížky, někteří přednesli básničku. V hodině hudební výchovy zpívali písničky o veverce. Zhlédli jsme i video o životě veverek ve volné přírodě. Vymýšleli jsme věty o veverkách, soutěžili. Týden ve „Veverčí škole“ rychle utekl a moc se všem líbil.

Text, foto:Mgr. Dana Hanušová