Gymnastický víceboj družstev I. a II. stupně ZŠ

Martina Vítová | Aktuality

20. 2. 2 018 se konal na ZŠ Jiráskova gymnastický víceboj družstev žáků 3.,4.,5. ročníků. Soutěžily smíšené šestičlenné týmy složené z dětí jednoho ročníku. Každý člen týmu zacvičil povinnou sestavu ve 4 disciplínách – prostná, trampolína, přeskok přes švédskou bednu, lavička. Součet bodů ze všech čtyř disciplin určilo pořadí družstev. Naše družstvo ze 4. tříd obsadilo 2. místo a družstvo 5. tříd soutěž vyhrálo a vybojovalo zlaté medaile. Děkujeme našim gymnastům za vzornou reprezentaci školy.

Gymnastická všestrannost žáků II. stupně a víceletých gymnázií

22. 2. 2 018 se konaly na ZŠ Jiráskova gymnastické závody žáků II. stupně a víceletých gymnázií. Zde soutěžil každý sám za sebe. V kategorii 6. – 7. tříd jsme obsadily první 3 místa. 3. místo – Karolína Kučerová, 2. místo – Julie Šedivá, 1. místo – Darina Šnajdrová. V kategorii 8. – 9. tříd obsadila 4. místo – Lucie Bartůšková. Po gymnastických závodech pokračovala soutěž v parkouru. Hodnotila se plynulost provedení, obtížnost prvků, bezpečnost. Byly 2 discipliny – Parkour Speed run a Parkourová dráha /švédské bedny, kozy, trampolíny/. V kategorii Dívky 8. – 9. tříd obsadila 2. místo – Monika Pojerová a 1. místo – Eliška Koukolová. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme další sportovní úspěchy.
Text a foto: Eva Pojerová