Gymnastický víceboj družstev

Martina Vítová | Aktuality

V úterý 16.2.2 016 proběhly na ZŠ Jiráskova závody ve sportovní gymnastice zvané Gymnastický víceboj družstev žáků 1. stupně. Soutěžily smíšené šestičlenné týmy složené z žáků jednoho ročníku. Každý člen týmu zacvičil povinné sestavy ve čtyřech disciplínách – prostná, trampolína, přeskok přes švédskou bednu a lavička. Naši školu reprezentovaly 2 týmy – žáci  třetích a pátých ročníků. Sestavy se všem soutěžícím povedly a obě družstva obsadila 1. místo. Anna Slavíková a Julie Šedivá dostaly nejvyšší bodové ohodnocení 10 bodů za bezchybně provedenou sestavu na prostných a švédské bedně. Naši školu reprezentovali tito žáci :   3. třídy  –  A. Slavíková, L. Pallová, M. Karasová, D. Rýdl, L. Zawatzky, V. Kvasnička     5. třídy – J. Šedivá, Z. Krejčová, P. Ludvíčková, P. Pejša, J. Dastych, O. Kvasnička.

Odpoledne se konal gymnastický víceboj žáků 2. stupně a gymnázia. V kategorii 7. tříd obsadila 3. místo žákyně 7.C Monika Pojerová, v kategorii 8. tříd zvítězila Lucie Dvořáková z 8.C  a v kategorii 9. tříd obsadila 1. místo žákyně 9.C Štěpánka Brožková. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

Text a foto: Eva Pojerová