Na dnešní den připadla oblíbená každoroční akce s názvem „Chráníme sebe a přírodu“, do které se zapojili všichni žáci naší školy. Zatímco děti z prvního stupně měly připravené individuální třídní plány a v doprovodu svých učitelů se vydaly buď na procházky kolem Benešova, nebo zamířily přímo do areálu Konopiště, pro druhý stupeň byl připraven tradiční program plný úkolů. Starší žáci se sešli přímo v konopišťském zámeckém parku, kde na ně čekala naučná stanoviště zaměřená na zdravovědu, ekologii a orientaci v terénu. Všichni si tak mohli v praxi vyzkoušet základy první pomoci, prověřit své znalosti o ochraně životního prostředí nebo si otestovat orientační smysl. Protože byl dnešní den opravdu horký, největší úspěch sklidila závěrečná odměna v podobě jízdy na raftech. Akce se díky krásnému počasí moc povedla, děti si odnesly spoustu užitečných poznatků a domů odcházely plné skvělých zážitků.
Chráníme sebe a přírodu
Marcela Vlkannova |
Aktuality








