Chráníme sebe i přírodu – 2. stupeň

Marcela Vlkannova | Aktuality

V pátek 21. června se žáci 2. stupně vypravili  do Konopiště na zážitkový den Chráníme sebe i přírodu. Ještě předtím byl ale vyhlášen cvičný poplach a proběhla evakuace celé školy. Hlavní program si pak pro mladší spolužáky připravili deváťáci, kteří si na naší škole užívají poslední dny. Děti plnily mnoho zajímavých, zábavných a poučných úkolů. Vyzkoušely si stanoviště se zdravovědou, kde si zopakovaly, jak poskytnout raněnému první pomoc, jak správně obvázat poraněnou ruku či hlavu, co je to zdravá strava a v neposlední řadě byl pro ně oříškem úkol v poznávání lidských kostí. Na stanovišti ekologie třídily odpad, odpovídaly na otázky ohledně jeho správného separování, k čemuž jim pomáhaly značky, které jsou na různých obalech a poskytují nám hlavní informace k jejich správné identifikaci. Fyzickou zdatnost prověřilo stanoviště orientačního běhu, kde žáci museli spojit postřeh s rychlostí v daném časovém intervalu, při kterém plnili záludné úlohy i z oblasti zeměpisu či přírodopisu. Posledním stanovištěm byla i jízda na raftech za dohledu profesionálních raftařů, kterou si děti už loni velmi oblíbily.

Počasí nám přálo a do školy jsme se vraceli unavení, ale s hezkými zážitky, což dokazuje naše fotogalerie: