Listování v knihovně otevírá dveře do světa fantazie

Marcela Vlkannova | Aktuality

Tento týden se žáci 9. ročníku zúčastnili literárního programu v Městské knihovně Benešov s názvem „Listování knihou – Černobylské dívky“. Tato akce divadelního spolku „Našlose“ ze Sedlčan jim umožnila ponořit se do světa fantazie a dobrodružství skrze poutavé vyprávění a živé herecké výkony.

Během programu se žáci setkali s ukázkami z knihy Anne Blankman Černobylské dívky. Herečky ztvárnily příběh tak, že vtáhly všechny do děje a žáci tak měli jedinečnou možnost prožít literaturu naplno a vnímat ji všemi smysly. Kniha pozvala děti do Pripjati v roce 1986. Na pozadí katastrofy v jaderné elektrárně se odvíjí  příběh spolužaček Valentiny a Oksany, dívek, které se nikdy neměly rády.

Věříme, že někteří se ke knize vrátí, aby se dozvěděli, jak to celé dopadlo…

Městské knihovně moc děkujeme za možnost toto představení navštívit.

Vyučující ČJ 9. ročníku