Druháčci na výletě

Helena Brejlová | Aktuality

Slunečné počasí nám přálo, když jsme se ve čtvrtek 9.5. vydali na výlet do Ekocentra Čapí hnízdo. Při procházce po naučné stezce se děti zapojily do pohybových i vědomostních aktivit. Naši malí dobrodruzi se také vzdělávali – učili se o domácích zvířatech na selském dvoře. Lektoři nám ukázali, jak se starají o zvířata, a děti měly možnost pokládat otázky k tomu, co je zaujalo. V expozici exotických zvířat jsme obdivovali např. lemury, surikaty, klokany, nosály. V labyrintu jsme se setkali s trvale handicapovanými dravci, sovami a dalšími živočichy, kteří nás zaujali svými příběhy. Po nákupu zmrzlin a drobných upomínkových předmětů jsme se vydali autobusem zpět. Celý den na Čapím hnízdě byl nejen zábavný, ale také velmi poučný.

Text a foto: tř. p. učitelky 2.ročníku

2.A

2.B

2.C