Okresní kolo McDonald´s Cupu 4. a 5. tříd

Michaela Turziková | Aktuality

Ve čtvrtek 4. 5. proběhlo okresní finále McDonald´s Cupu čtvrtých a pátých tříd ve Vlašimi. Ve skupině jsme se měli utkat s Netvořicemi, Trhovým Štěpánovem a Základní školou Jiráskova.
Do turnaje jsme vstoupili skvěle. Trhový Štěpánov a Netvořice jsme přesvědčivě porazili, ale bohužel ZŠ Jiráskova měla o gól lepší skóre. Jestli jsme chtěli postoupit z prvního místa, museli jsme je porazit. Zápas nakonec skončil po vyrovnaném vývoji a fantastickém výkonu našeho útočníka a kapitána Milana Heřmánka (který dal za zápas čtyři góly) 4:4. Takže jsme postoupili z druhého místa, ale to nakonec vůbec nevadilo, protože v semifinále jsme rozdrtili, po výborném výkonu, dosud neporažené Postupice 8:1. Ve finále se schylovalo k dalšímu derby, opět jsme narazili na našeho rivala ZŠ Jiráskovu, a hrálo se o hodně, ve hře byl totiž postup do kraje a zlaté medaile.
Bohužel jsme nechytili úvod zápasu a rychle prohrávali 2:0, poté kluci bohužel odešli psychicky a soupeři, který měl mnohem větší a silnější hráče, hrálo ve finále vše do karet. Zápas skončil naší prohrou 4:2. Ale stejně klukům patří obří díky za odvedené výkony na celém turnaji a krásné druhé místo.

Karel Vyskočil, 9.B