Žáci prvních tříd byli pasováni na rytíře Řádu čtenářského

Helena Brejlová | Aktuality

Tak už je to oficiální. Prvňáčkové byli pasováni na rytíře Řádu čtenářského.

My všichni jsme si té velké proměny už před časem všimli, z těch našich nejmenších se stali čtenáři! Prokázali to tento týden v městské knihovně, kde při slavnostním ceremoniálu po složení čtenářského slibu obdrželi cenný titul.

Text: Mgr. Ludmila Bednářová

Foto: třídní učitelky prvních tříd

1.A

1.B

1.C

1.D

Malí čtenáři z 1. D v IKC

Helena Brejlová | Aktuality

V úterý 29. května navštívila naše třída Informační a komunitní centrum naší školy. Paní knihovnice nám pověděla spoustu důležitých informací. Dozvěděli jsme se, jak se ke knihám máme chovat, jak se knihy třídí a podle čeho máme knihy vyhledávat. Také nám vysvětlila pravidla půjčování knih a časopisů. Čas strávený v knihovně jsme si všichni moc užili.

Text a foto: Monika Břínková

 

 

Páťáci pokračují v “Cestě kolem světa”

Michaela Turziková | Aktuality

Šťastné přistání v Asii jsme zahájili tvorbou výtvarných prací s tématikou všech světadílů a pokračovali netradičními disciplínami OH v Číně. Večer k nám zavítal Astrobus ze Štefánikovy hvězdárny a zasvětil nás do tajů Sluneční soustavy a celého vesmíru. Hvězdářským dalekohledem jsme pozorovali Slunce, Měsíc, Jupiter a nejjasnější hvězdu letní oblohy Vegu. Moc se nám vše opět líbilo.

 

Vyučující 5. tříd

Vysoké Tatry (úterý)

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Hned ráno jsme přistoupili ke změně programu. Podle informací o možném vývoji počasí jsme místo na Téryho chatu vyrazili směrem Lomnický štít 2635m n. m.. Na základě rychle se měnící oblačnosti na vrcholu Lomnického štítu, zasedla “Rada mladších”, a ta rozhodla, že to riskneme a začneme stoupat. Po celou dobu stoupání na Skalnaté pleso (odkud už jen lanovka na vrchol) bylo krásně slunečno. Jak to nakonec dopadlo, uvidíte na fotkách.

Zítra už nás opravdu (opravdu) čeká Téryho chata.

Závody v atletice

Martina Vítová | Aktuality

23.5.2018 se konal IX. ročník oblastní soutěže dětské atletiky pro žáky 1. – 5. tříd ZŠ. Závody pořádala ZŠ Benešov Jiráskova na svém sportovním hřišti. Soutěžilo se v netradičních disciplínách – hod pěnovým oštěpem, přeskoky SEM – TAM, slalomový běh, desetiskok a štafetový běh FORMULE. Naše družstvo složené z 10 žáků a žákyň 1. – 5. tříd podalo nejlepší výkon a vybojovalo 1. místo v soutěži. Našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme další sportovní úspěchy.

Text a foto: Eva Pojerová

Vysoké Tatry (pondělí)

Lenka Kunstová | Aktuality, Tělocvik

Cesta na Slovensko proběhla bez problémů a již v 7 hodin jsme byli na snídani v hotelu Miramonti. Po ubytování jsme vyrazili na náš první výlet. Vlakem dojeli do Štrbského Plesa a vydali se směr vodopád Skok. Vodopád Skok se nachází 1789 m n. m. a je vysoký 30m. 

Po té jsme ještě vystoupali k plesům nad vodopád. 

Zítra nás čeká náročnější výstup na Téryho chatu (2015 m n. m.)

Den s Policií 9. AB

Věra Brabcová | Aktuality

V pátek 25.5.2018  jsme se účastnili sportovně charitativní akce PŘES BARIÉRY S POLICIÍ, kterou pořádalo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje společně s Nadací Charty 77. Vyzkoušeli jsme si testy fyzické způsobilosti, které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Naší aktivitou jsme přispěli finanční částkou na podporu handicapované osoby z našeho regionu. 

Součástí akce byly také ukázky záchranného systému.

(žáci 9.AB)