Hrajeme o 1. místo v republice

Lubor Brázda | Aktuality

Naše hráčky basketbalu dnes v 10:30 hodin hrají v Olomouci o první místo v republikovém finále Nestle cupu. Držíme jim palce a přejeme hodně štěstí do závěrečných bojů.

Držení palců se vyplatilo. V závěrečném zápase porazila naše děvčata tým Prostějova 41: 26 a stala se mistry republiky v basketbale školních týmů.

Slavíková Magda, Dlasková Barbora, Jandačové Natálie, Vrkoslavová Dita, Chotašová Tereza, Hrušková Veronika, Hájková Barbora, Sotáková Tereza, Mathessová Květa, Jiráčková Aneta, Kulhavá Zuzana

Gratulujeme a těšíme se na jejich příjezd do školy.

Výsledky přijímacího řízení

Níže naleznete výsledky přijímacího řízení do 6. třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy.

• Každý žák je uveden pod číslem jednacím, které je totožné s číslem na pozvánce na přijímací řízení.

• Na 8. 6. 2010 od 8,00 je vyhlášen náhradní termín přijímacího řízení pro žáka, který byl omluven z řádného termínu z důvodu nemoci.

• Písemné oznámení o výsledku přijímacího řízení bude zákonným zástupcům žáka zasláno do 10. 6. 2010.

PaedDr. Hana Procházková

Den s AJAXEM II.

V pátek 21. 5. 2010 již tradičně navštívili naši školu představitelé z řad Policie České republiky a Městské policie Benešov, aby odborně pomohli a dohlédli na rozvoj našich žáků v oblasti dopravní výchovy, výchovy ke zdraví a bezpečnosti v rámci projektového dne Den s Ajaxem.

Žáci 2. a 3. tříd prošli ve družstvech několika stanovišti, na kterých zábavnou formou plnili zadané úkoly a otázky. V doprovodném programu se děti seznámily s prací Poříční policie. Pozadu nezůstali ani hasiči HZS Benešov, kteří dětem ukázali techniku, s jejíž pomocí zachraňují majetek a nezřídka i lidské zdraví a životy.

V závěru dne byli za svou snahu a práci odměněni drobnými dárky a ti nejúspěšnější z nich si odnesli hlavní výhru – dorty, které pro vítězná družstva připravily kuchařky Školní jídelny při ZŠ Benešov, Dukelská 1818.

Naše poděkování za krásný den patří mluvčí Policie ČR pí Dianě Škvorové, zástupcům Městské policie Benešov pí Andree Koubové, Poříční policie Slapy p. Petru Mrázkovi a p. Martinu Chlumskému, HZS Benešov a Školní jídelně při ZŠ Benešov, Dukelská 1818.

PaedDr. Ivana Pallová

Pohár Rozhlasu – krajské kolo

Lenka Kunstová | Aktuality

Dne 25.5. 2010 proběhlo ve Staré Boleslavi, Houšťce krajské kolo Poháru Rozhlasu, kterého se zúčastnila i naše škola. A to hned ve 3 kategoriích – starší žáci a žákyně, mladší žákyně.

Starší žáci svoji kategorii vyhráli s celkovým počtem 6015 bodů a budou čekat zda se probojují do Republikového finále Poháru Rozhlasu.

Starší žákyně ve svoji kategorii získaly 8. místo s počtem bodů 4809.

Mladší žákyně ve svoji kategorii získaly 6. místo s počtem bodů 4266.

Podrobné výsledky budou průběžně doplněny.

Volejbal – Krajské kolo Neratovice

Dne 19.5. 2010 proběhlo krajské kolo ve volejbale ZŠ, kategorie chlapců – Neratovice. Krajského kola se zúčastnilo 5 družstev, včetně družstva naší školy. Hrálo se systémem každý s každým a po jediné prohře, kterou jsme utrpeli od družstva Zruč nad Sázavou, jsme nakonec vybojovali krásné 2. místo.

Všem moc děkuji za předvedené výkony a přeji mnoho dalších úspěchů a krásných zážitků s volejbalem.

Pohár Rozhlasu – okresní kolo

Ve dnech 18. a 19. 5. 2010 se ve Vlašimi uskutečnilo okresní kolo Poháru Rozhlasu – atletika.

Naše škola obsadila všechny kategorie – mladší i starší, a  ve třech kategoriích – mladší dívky, starší dívky a starší chlapci jsme toto okresní kolo vyhráli a postoupili do krajskeho kola, které se koná 25. května ve Staré Boleslavy.

Podrobné výsledky v  přiloženém souboru.Výsledky_PR2010_Benešov

Křížem krážem po planetě Zemi

Dne 6. května 2010 se v tělocvičně Základní školy Benešov, Dukelská 1818 konala akademie s názvem Křížem krážem po planetě Zemi.. Děti z prvního stupně „cestovaly“ po naší planetě, sehrály v anglickém jazyce pohádku O Popelce a v závěru svého vystoupení si společně zazpívaly píseň – Chválím tě země má.

Žáci 6. ročníků ztvárnili tři pohádky od H.. CH.. Andersena. Sedmáci nás zase provedli vývojem života člověka od narození až do smrti a diváky pobavili také svým vtipným pojetím Labutího jezera. Atmosféru zpříjemnily taneční kreace žákyň 8. ročníku. Celá akademie byla zakončena vystoupením žáků 9.A s písní – Jezdím bez nehod.

Podle hojné účasti veřejnosti a kladných reakcí návštěvníků předpokládáme, že se akce zdařila.

K. Javorská

(Redakční rada časopisu Labyrint)

Fotografie v přiložené galerii si můžete v plné kvalitě a bez loga objednat u firmy Fajnfoto Benešov Antůškova 308, která celou akademii nafotila a natočila.

Výtvarná soutěž

Ve výtvarné soutěži “Život v Konopišti”, kterou vyhlásil MÚ Benešov, se naši žáci umístili na předních místech: