Soutěž v recitaci

Veronika Švarcová | Aktuality

Dne 19.března 2009 se do Základní školy v Bystřici sjeli všichni vítězové školních kol soutěže v uměleckém přednesu z Benešovska. Ve čtyřech kategoriích se utkalo na 80 mladých recitátorů, žáků 2. – 9. tříd základních škol či studentů gymnázií.

Naši školu reprezentovali v 1. kategorii žáků  2. – 3. tříd  Radek Cudlín ze  2. A  a  Běla Charvátová  ze  2. B a ve 2. kategorii 4. – 5. tříd  Karolína Suchánková  ze 4. C a  Anna Vobecká  z  5.B.

Radek Cudlín, Běla Charvátová a Anna Vobecká získali čestná uznání za pěknou práci s uměleckým textem a Karolína Suchánková  získala diplom s postupem do krajského kola soutěže Dětská scéna a má možnost reprezentovat naši školu 4. dubna v Kolíně.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

PaeDr. Ivana Pallová

Hory 2009

Lubor Brázda | Aktuality

V neděli 22. března jsme se vrátili z lyžařského výcvikového kurzu. Pobyt v Janských Lázních se vydařil. Všichni si užili jak běžeckého tak sjezdového lyžování. Sněhu bylo na Černé hoře více než dost a počasí se také celkem vydařilo. Všichni budou určitě vzpomínat na celodenní výlet na běžkách, kdy spoustu z lyžařů překonalo samo sebe, a nezapomenutelné bylo i sjíždění černohorských sjezdovek zalitých slunečními paprsky. Nezůstal nikdo, kdo by svoje lyže nezvládl.

Taneční soutěž

Z iniciativy žáků VIII.B se ve středu 11. 3. 2009 uskutečnila na naší škole soutěž v disco tancích. Soutěž probíhala od 14 hodin ve společenské místnosti. Zúčastnili se jí žáci 1. – 4. tříd (celkem 33 dětí v 10 tanečních skupinách).
V první kategorii žáků 1. a 2. tříd bylo celkem 7 skupin (22 žáků). V této kategorii zvítězila děvčata ze 2.  A Bártová Karolína, Janků Martina, Balíková Zuzana, Budilová Natálka, na druhém místě byla dvojice, která nás všechny mile pobavila, Charvátová Běla a Tůma Petr ze 2.B a na třetím místě druhá skupinka děvčat ze 2.A Klápová Veronika, Milfaitová Adéla, Čuříková Zuzana, Brázdová Lucie. Bylo opravdu těžké v kategorii vybírat, neboť se všichni snažili s maximálním nasazením.
Ve druhé kategorii žáků 3. a 4. tříd bylo 11 děvčat (3 skupiny). 1. místo získala Marková Hana a Nicol Kratochvílová, na 2. místě byla děvčata Brabcová Eliška, Fejtková Blanka, Bartošová Nikola, Houzarová Karolína, Jelínková Veronika a na 3. místě byla Havelková Martina, Kosíková Adéla, Klabíková Pavla, Matějková Eliška. Všechny tři skupinky byly ze 4.B.
Odměnou všem účastníkům byly nejen drobné dárky, ale i velký potlesk diváků ze řad spolužáků i rodičů. Věříme, že se soutěž všem líbila. A pokud by se soutěž mohla konat i příští rok, že se zúčastní mnohem více žáků a zapojí se i žáci druhého stupně.
Děkujeme všem tanečnicím a tanečníkům, kteří bojovali opravdu s nadšením a také paní učitelkám Pallové, Kučerové, Ratimcové za účast ve spravedlivé porotě.

PhDr.Mgr. Eva Eliášová a žáci VIII.B třídy

Kurz bruslení na 1. stupni

Od 2.2. do 11.3.2009 se žáci 1. a 2. tříd zúčastnili kurzu bruslení na Zimním stadionu Benešov. Děti se naučily základy techniky bruslení- výuka probíhala podle oficiálně schválené metodiky bruslení Českého hokejového svazu. Kurz obsahoval 5 výukových hodin včetně závěrečné hodiny plné her a soutěží na stanovištích. Na malé bruslaře čekala sladká odměna. Lektory byly: Mgr. Hana Pechačová, Mgr. Eva Pojerová, Mgr. Gabriela Kučerová, Mgr. Michaela Ratimcová, Mgr. Iveta Hronková, Mgr. Lenka Kunstová a Vendula Juřičková

Bruslení 1. třídy

Bruslení 2. třídy

Den plný florbalu 10. 3. 2009

Lenka Kunstová | Aktuality

V úterý 10. 3. 2009 proběhl na ZŠ Jiráskova florbalový turnaj pod názvem Den plný florbalu. Družstvo dívek ZŠ Dukelská se umístilo na 2. místě a Karolína Remešová byla vyhlášeno nejlepší hráčkou. Družstvo chlapců se umístilo na 3. místě. Všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Zrušení telefonního čísla

Upozornění!!!!

V souvislosti s přechodem na novou digitální ústřednu v naší škole bude v průběhu tohoto týdne  zrušeno telefonní číslo 317721961.  Dále používejte jen telefonní číslo na spojovatelku 317 765 111, z mobilního telefonu pak můžete využít GSM bránu sítě T-Mobile s číslem 739 572 483 nebo linky do jednotlivých kabinetů – zde najdete telefonní seznam naší školy.

Jedeme na hory

V týdnu od 15. do 22. března organizuje naše škola pro žáky 7. tříd tradiční lyžařský výcvikový kurz. Uskuteční se v Krkonoších v druhém nejvýznamnějším lyžařském středisku v Janských Lázních. Ubytováni budou žáci v osvědčeném penzionu Brigáda v centru J. L.

Během kurzu proběhne výcvik jak na běžeckých tak na sjezdových lyžích. Pevně doufáme, že akce proběhne  bez zranění, z hor se budou vracet všichni lyžaři a všichni žáci si kurz skvěle užijí.

MISTŘI ČR v atletice na naší škole – ve třídě 8. A!!!

Petr Vachtl a Dominik Šejstal mistry České republiky v atletice.

Ve dnech 28. 2. a 1. 3. 2009 se konalo v přetlakové hale Strahov MČR žactva v atletice. Na mistrovství se kvalifikovali hned tři kluci ze ZŠ Dukelská samozřejmě v klubovém dresu TJ Spartak Vlašim. Kluci se nejdříve představili v běhu na 60m překážek ,  kde Petr Vachtl skončil druhý ve druhém rozběhu v osobním rekordu 9,19s a  vybojoval si účast ve finále B. Tam poté skončil v čase 9,21s třetí a celkově tedy na devátém místě. Dominik Šejstal ve svém třetím rozběhu šel důrazně na překážku, ale ta třetí se mu stala osudnou a z druhé, velice nadějné pozice se poroučel k zemi a závod nedokončil.

Další výborné výkony předvedli kluci ještě téhož dne ve skoku dalekém, kde Petr Vachtl vybojoval bronzovou medaili osobním rekordem 592 cm, který skočil ve čtvrtém pokusu. Boj o medaili byl velmi napínavý, když se Petr od druhé série přetahoval o medaili s dalšími dvěma soupeři. Dominik Šejstal skočil 519cm a skončil na 15.místě, když velmi litoval třetího přešlápnutého pokusu na úrovni 560, kterým by si zlepšil osobní rekord a zároveň se posunul do velkého finále mezi posledních osmičku.

První nedělní disciplínou byl sprint na 150 m, kde Petr Vachtl nejdříve vyhrál rozběh za 18,52s, aby poté ve finále B skončil v čase 18,50s na druhém místě a v celkovém pořadí mu patřilo skvělé 5. místo. Dominik Šejstal si podle svého názoru trošku nevydařené sobotě hned spravil náladu a skončil v rozběhu ( kde běželi shodou okolností oba kluci proti sobě ) těsně na druhém místě ve výtečném osobním rekordu 18,57s, což celkově znamenalo 10. místo.

Dominik si vybojoval účast i ve skoku do výšky a výkonem 165 cm na 11. místě.

Vyvrcholením celého mistrovství byla poslední disciplína, a to královská štafeta na 3×300 m. Štafeta TJ Spartak Vlašim A nastoupila ve složení Martin Deré, Dominik Šejstal a Petr Vachtl. Kluci, kteří již před závodem patřili do skupiny favoritů, zaběhli čas 2:00,15min, který jim vynesl překvapivou, ale zcela zaslouženou zlatou medaili. Po prvním úseku předával Martin Deré (ZŠ Načeradec) těsně za vedoucí štafetou, potom se Dominik Šejstal razantním během prodral do čela a nenechal nikoho na pochybách o ambicích štafety, aby předal finišmanovi Petru Vachtlovi, který se takticky nechal předběhnout v první zatáčce, aby poté na rovince šel opět do čela a náskok udržel i přes finiš dvojnásobného mistra ČR Matyáše Myškovského až do cíle. Kluci se tedy stali mistry ČR, porazili stříbrnou štafetu AC Liberec a bronzovou AC TEPO Kladno a po fantastickém výkonu, kdy oddílový rekord posunuli o více než 4 vteřiny se zařadili na 10. místo historických tabulek  ČR.

Basketbal chlapci – okresní přebor

Dne 4. 3. 2009 proběhl na naší škole okresní přebor v basketbale – kategorie chlapců.Turnaje se zúčastnilo celkem 6 družstev – ZŠ Jiráskova, Karlov, Týnec, Vlašim Sídliště, Gymnázium Bn a naše škola. Po velmi vyrovnaných utkáních (např. ZŠ Dukelská – ZŠ Týnec 13:9, ZŠ Jiráskova – Gymnázium Bn 9:10) vzniklo toto pořadí: 1. místo Gymnázium Bn, 2. místo ZŠ Jiráskova, 3. místo ZŠ Dukelská, 4. místo ZŠ Týnec, 5. místo – ZŠ Karlov a 6. místo ZŠ Vlašim Sídliště.