Ohlédnutí za lyžařským kurzem

Lubor Brázda | Aktuality

Na závěr ještě přehled výsledků závodů v jednotlivých kategoriích:

Slalom začátečníků – dívky

DSC_0001

Slalom začátečníků – chlapci

DSC_0002

Slalom středně pokročilých – dívky

DSC_0003

Slalom středně pokročilých – chlapci

DSC_0004

Slalom pokročilých – dívky

DSC_0006

Slalom pokročilých – chlapci

DSC_0007

Slalom speciální kategorie

DSC_0005

Běžky – dívky

DSC_0008

Běžky – chlapci

DSC_0009

A závěrečné foto

DSC_0014

Doba ledová, je doba ledová

Lubor Brázda | Aktuality

20150114_110352

20150114_110352
Obrázek 1 z 10

Metadata

Fotoaparát/typ
Clona
Ohnisková vzdálenost
Rychlost závěrky
Datum/Čas
Celý týden se děti seznamují s životem v pravěku, vyrobili jsme si nástroje z klacků a kamenů, házeli oštěpem, vytvořili mamuta a taky ho ulovili. V IKC jsme si vypůjčili encyklopedie a knihy o pravěku a pomocí tuše a dřívek jsme zkoušeli napodobit jeskynní malby a nakonec se děti proměnily v paleontology a se štětečky v ruce objevovaly “kostru mamuta”. Projektu se aktivně zúčastnila i naše praktikantka Šárka.

 

Sedmá a závěrečná zpráva z hor

Lubor Brázda | Aktuality

Tak už naposledy. Dnešní den byl ve znamení závodů. Dopoledne proběhl sjezdařský souboj na Bubákově a odpoledne jsme soutěžili v běhu na lyžích.  Program na večer zajistila 7. C a byl zakončen diskotékou, která se opravdu vydařila. Vše je zdokumentováno na přiložených fotografiích. Zítra dopoledne vyhlásíme všechny výsledky, zhodnotíme celý kurz, vše sbalíme, složíme, naložíme, uklidíme, rozloučíme se, nastoupíme a odjedeme domů. Doma nás čekejte kolem čtvrté hodiny. Výsledkovou listinu si bude možné prohlédnout na nástěnce u kabinetu tělesné výchovy.

P. M. : Oběd – zapečené těstoviny se salátem, jablko večeře – vepřové maso na kmíně s bramborem, moučník

 

Vydra na návštěvě ve 3.A

Martina Vítová | Aktuality

Ve středu 14.1. navštívila naši školu paní Richterová z Ekocentra Votice.

Vydra, kterou s sebou přivezla, byla sice plyšová, ale dvouhodinové vyprávění, hry a soutěže již byly skutečné.

Děti si zopakovaly, co už o tomto čilém zířátku umí a samozřejmě si odnesly i spoustu zajímavostí a novinek. O tom, jak je program zaujal, svědčí nabyté vědomosti a velká pochvala od paní lektorky.

I my jí za pěkné chvíle moc děkujeme. Ivana Pallová a žáci 3.A

Text a foto: I. Pallová

Šestá zpráva z hor

Lubor Brázda | Aktuality

Dnešní den se obzvláště vydařil. Sněhové podmínky i počasí bylo ideální. Opět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna si trénovala dopoledne na běžecké závody, druhá si procvičovala sjezd na kotvě ve Strážném. Odpoledne se role obrátily. I původně nelyžaři zvládli samostatné jízdy na modré sjezdovce, polovina dokonce na červené. A celý den jsme završili večerním lyžováním, které se všem líbilo, protože svah byl “luxusně” upraven, a děti si mohly jezdit, jak chtěly.

P. M. : oběd – maso v mrkvi s bramborem, zákusek, večer – uzené s bramborovým knedlíkem a červeným zelím.

Pátá zpráva z hor

Lubor Brázda | Aktuality

Tak už se nám to zlomilo. Zopakovali jsme celodenní lyžování, jen v “opačném gardu”. Ti, co včera běžkovali, si dnes užili celodenní sjezdování na Bubákově a včerejší sjezdaři dnes vyrazili na běžky. Výlet to byl celkem náročný, jelikož vrcholové družstvo dorazilo až na Chalupu na Rozcestí. Večer pak následovaly odpočinek, relaxace a sauna. Po večerce se z pokojů ozývá už jen tiché oddechování.

P. M. : Oběd – balíček (chléb s trvanlivým salámem, kiwi, sýr a sušenka), poté vylepšený hranolky, klobáskou, vaflemi, langoši, … v bufetu na sjezdovce nebo na rozcestí, večeře – maso po námořnicku s rýží, okurkovo rajčatový salát.

 

Bruslení prvňáků

Martina Vítová | Aktuality

Ve čtvrtek 8.1 zahájily 1. třídy kurz bruslení na zimním stadionu. Všechny děti s nadšením zdokonalovaly své bruslařské dovednosti a i přes mnohé pády, své snažení nevzdávaly. Na první hodině byly děti rozděleny do družstev podle toho, jak kdo bruslí, a pak už každé družstvo pilovalo, co bylo třeba. Velký dík patří všem rodičům, kteří nám přišli pomoct s obouváním a přípravou. DĚKUJEME!

Text: P. Plavcová

Foto: J. Janoušková

Čtvrtá zpráva z hor

Lubor Brázda | Aktuality

Čtvrtý den máme úspěšně za sebou. Na dnešek jsme naplánovali celodenní výlet na běžky a na sjezdovky. A vyplatilo se. První skupina si užila sjezdování na Bubákově. Běžkaři vyrazili na výlet na Boudu na Pláni. Počasí vyšlo na jedničku a obě skupiny si celý den užily. Ostatně přiložené fotografie vše dokonale dokumentují. Večer nás svým programem bavila 7. B. A zábava to byla opravdu velkolepá. Béčáci uspořádali soutěž “Miss naruby”. Odborná porota ve složení paní učitelka Švarcová, Stolařová a pan učitel Doubravský poslala do finále tři soutěžící (“Janu Vilímovskou, Janu Plášilovou a Štěpánku Fialovou”). O celkové vítězkyni rozhodl “hlas lidu”. Nejhlasitější ovace nakonec zajistily vítězství “Janě Vilímovské”. Večer zakončila diskotéka. Den se vydařil a už se těšíme na zítřejší den, kdy si role prohodíme (lyže za běžky a naopak).

 

P. M.: Oběd: balíček (chléb, kuřecí řízeček, jablko a sušenka), Večeře: polévka, rybí prsty s kaší

 

 

Třetí zpráva z hor

Lubor Brázda | Aktuality

Tak už se hlásíme potřetí. Dnes jsme naplánovali půlden volna. Čekáme totiž zítra pěkné počasí, a to přímo láká naplánovat celodenní lyžování na běžkách i sjezdovkách. Jestli si myslíte, že půlden volna znamená lenošení, hodně se pletete. Děti měly za úkol vytvořit sochu ze sněhu, proběhla i koulová bitva a vrcholem celého půldne bylo saunování. Samozřejmě jsme byli rozděleni na dvě skupiny a prostřídali jsme se. Druhou půlku dne jsme pilovali sjezdové lyžování. Večer jsme zhodnotili společně končící den. Svým programem nás povabila 7. A. Závěr pak patřil diskotéce. Všechno jsme samozřejmě zdokumentovali! Viz přiložené fotografie.

P. M.: Oběd – rizoto s okurkovým salátem, večeře – rajská omáčka

 

Druhá zpráva z hor

Lubor Brázda | Aktuality

Tak už jsme tady podruhé. Dnešní den začal vydatnou snídaní a překvapením. Začalo mrznout. A mrzne tak, že z potoků vody jsou najednou během pár hodin ledové plotny (celkem nebezpečné). Naštěstí už během dopoledne se začalo bíle sypat a do večera napadlo dobrých 15 cm sněhu. Paráda. Dopoledne se “nelyžaři” vydali na běžky (do náročného zmrzlého terénu) a “lyžaři” začali trénovat na svahu. Odpoledne se role prohodily. Pan učitel Krčma naordinoval odpoledne běžkařům pěkných 10 kilometrů nádhernou krkonošskou přírodou.  Sice jsme se vrátili za tmy, ale jinak se výlet vydařil. Večer pak proběhla přednáška o výzbroji a výstroji při lyžování. Pro maminky: K obědu byly ovocné knedlíky (spíš s marmeládou) a k večeři kuře s bramborem a zelný salát.