Sociální sítě

Na čtvrteční dopoledne 12.6. 2019 byl pro třídy osmého ročníku a jejich třídní učitele připraven program o sociálních sítích. Program se konal v Muzeu umění a designu Benešov. Nejprve jsme zhlédli krátký film o instagramu. Dozvěděli jsme se například, že existují lidé, kteří prodávají instagramové účty nebo dokonce i počet falešných sledujících, které počítačově vytvoří, často pomocí zkopírovaných fotek a informací. Ve filmu také zaznělo, že existují lidé, kteří vyvinuli program, pomocí kterého se dá zjistit, kolik má daný účet reálných sledujících a kolik počítačově vytvořených. Film byl velmi zajímavý a poučný. Na závěr proběhla diskuze, ve které byly zodpovězeny naše otázky ohledně sociálních sítí a jejich uživatelích. Všichni jsme si program užili.

 

 

Vlasta Horáková, 8. A