Sedmáci ve Strážném – pondělí

Ráno jsme byli (my, “nelyžaři”, ale po dnešku už “lyžaři”) na sjezdovce a trénovali to, co jsme se naučili v neděli. Když už byl čas k obědu, tak jsme se vraceli k chatám. Nejhorší za celý den bylo nosit lyže od chatek ke sjezdovce, protože cesta vede strmě do kopce. Po obědě jsme hned vycházeli zas ke sjezdovce a učili jsme se nový styl zatáčení (oblouk s přívratem). Odměnou byly 4 volné jízdy. Cestou domů jsme ten strmý kopec sjížděli na lyžích. Jeli jsme hlubokým prašanem a pár z nás spadlo, spíš by se dalo říct zapadlo, a trvalo dost dlouho, než se zapadlí jedinci vyhrabali. Ale všichni sjezd zvládli bez úrazu. Vzhledem k tomu, že jsme přijeli ještě před 4. hodinou, tak jsme ještě na chvíli nazuli běžky a vyrazili běhat kolečka. Sníh byl tak hluboký, že jsme tam všichni zapadli, takže jsme to nakonec raději celé zakončili velkou koulovačkou (v oddílu videa můžete shlédnout krátký snímek). Večer byl jako obvykle – zhodnocení a tentokrát měla 7.A program.

Tomáš Valihun 7.A

 

V pondělí jsme s paní učitelkou Pojerovou a Janouškovou vyrazili na běžkách na “rozcestí”, kde to paní učitelky nazývají “U sněhuláka”. Cestu nám ještě zpříjemnila rolba, která nám zrovna udělala stopu. Po běžkách jsme byli na obědě a hned poté jsme se převlékli do lyžařského a odjeli skibusem do skiareálu Bubákov. Tam jsme trénovali obloučky. Nakonec jsme sjížděli červenou sjedovku a cestou byly pouze 2 pády. Celý den byl super.

Martin Popovský 7.A

img_5065

img_5048