Elektronika

Pojem elektronika může zahrnout mnoho věcí, ale teď se budeme bavit o elektronice, kterou normálně používáme –  třeba jako: mobilní telefon, televize,počítač atd. Toto všechno je elektronika, na kterou můžou být lidé závislí. Telefon v této době mají skoro všichni a mají ho proto, aby byli ve spojení. Televizi používáme na pohádky anebo na důležité správy. Dalším významným prvkem, na kterém stála celá jedna éra elektroniky byla elektronika. Jev dnes známý jako termoemise elektronů objevil už Thomas Alva Edison v roce 1883, ačkoliv v té době se ještě o elektronech jako takových nevědělo. První elektronky byly zkonstruovány až na začátku 20. století. Elektronky mají sice výborné vlastnosti, co se týká fungování v elektronických obvodech, ale jsou velké, ke své činnosti potřebují značné množství energie a výrazně hřejí. Také jejich životnost je poměrně malá.

Anna Zemanová 5. D

Zdroj obrázku: